VOD

A jednak podwyżka! HBO GO podnosi cenę subskrypcji

Konrad Kozłowski
A jednak podwyżka! HBO GO podnosi cenę subskrypcji
44

Dotychczasowe plotki i pogłoski stają się faktem. Comiesięczny koszt subskrypcji HBO GO wzrasta. Nieznacznie, ale wzrasta. Wiemy też, co jest oficjalnym powodem podwyżki ceny.

Stało się. Cena 19,90 zł nie będzie już obowiązywać subskrybentów HBO GO od następnego okresu rozliczeniowego. Użytkownicy serwisu otrzymali dzisiaj e-maile informujące o planowanej podwyżce, a ich treść brzmiała następująco:

Piszemy do Ciebie, aby poinformować Cię o zbliżającym się podwyższeniu ceny subskrypcji. Twoja miesięczna opłata za subskrypcję wzrośnie z 19,90 zł/mies. do 24,90 zł/mies.* w pierwszym dniu rozliczeniowym po 21 listopada. Aby uzyskać więcej informacji o następnej dacie rozliczenia lub zmienić bieżącą subskrypcję, przejdź do zakładki „Ustawienia”.

Podwyżka ceny subskrypcji HBO GO

Dodatkowo e-mail zawiera informację o powodzie podwyżki, którym jest rosnąca inwestycja we własne produkcje, takie jak Watchmen czy Czarnobyl oraz Nieświadomi czy Wataha. Rzeczywiście, pod względem oferty trudno cokolwiek zarzucić HBO Go, bo serwis zawiera nie tylko wiele rewelacyjnych oryginalnych seriali, filmów i dokumentów od HBO, ale także całe mnóstwo licencjonowanych treści, jak filmy od Warner Bros., które można oglądać bez dodatkowych opłat poza comiesięcznym abonamentem.

Niestety, po stronie technicznej HBO GO można sporo zarzucić. Problemy ze stabilnością i wydajnością platformy, jak również jakość materiałów, nie są czynnikami sprzyjającymi pozostaniu abonentem serwisu. W dobie rozdzielczości 4K brak wsparcia dla niej w HBO GO jest nie tylko dla mnie czymś niezrozumiałym, tym bardziej, że naprawdę wiele własnych produkcji HBO już w 4K posiada, a kupione treści (Opowieść podręcznej, Castle Rock, Szukając Alaski i wiele innych) również są w ultrawysokiej rozdzielczości dostępne. Kwestia dźwięku, gdzie brakuje obsługi wielokanałowego, przestrzennego nagłośnienia, również mnie totalnie dziwi.

Dlatego powrócę do swojego stanowiska sprzed kilku miesięcy: mógłbym płacić za HBO Go dwa razy więcej, gdybym w zamian otrzymywał treści w jakości, która będzie co najmniej dobrze prezentować się na coraz popularniejszych dużych telewizorach (od 40 cali w górę). Dodanie trybu offline w HBO GO na Androidzie to krok w dobrą stronę, ale oczekujemy więcej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu