VOD

CDA Premium z pierwszą własną produkcją - Porucznik Kabura

GU
Grzegorz Ułan
15

CDA poinformowało właśnie o powstaniu pierwszej produkcji, dostępnej wyłącznie dla subskrybentów ich platformy CDA Premium. Będzie to serial animowany - Porucznik Kabura.

Serial ma przenieść nas do roku 2050, kiedy to Polska stała się największym mocarstwem na Ziemi, a rządzona jest przez mózg elektronowy Jarosław 2000 - zbieżność imion chyba nieprzypadkowa.

Bohater to uzależniony od hazardu drobny kombinator, który uciekając przed wierzycielami zaciąga się do Polskich Kosmicznych Sił (PKS) i wyrusza w galaktyczną misję wojskową. Przypadek sprawia, że musi stawić czoła Proctolonusom, agresorom z kosmosu, którzy planują podbój Ziemi. Czy uda mu się powstrzymać Obcych?

Zaplanowano emisję ośmiu odcinków tego serialu satyrycznego. Ma być prześmiewczy, niepoprawny politycznie i odnoszący się w żartach do aktualnej sytuacji politycznej. Tak więc prawdopodobnie będziemy mieli Ucho Prezesa w wersji animowanej.

Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy CDA i pełnomocnik zarządu ds. rozwoju usług:

Serial „Porucznik Kabura” to pierwsza w pełni samodzielna produkcja CDA. Chcieliśmy, żeby była ona prześmiewcza, miejscami przerysowana i niepoprawna. Idealną osobą do tego zadania był według nas Bartosz Walaszek, którego charakterystyczny i rozpoznawalny styl albo bardzo się lubi, albo wręcz przeciwnie, ale obok którego trudno przejść obojętnie. Fani Kapitana Bomby, do którego Kabura w pewien sposób nawiązuje, powinni być zadowoleni.

Serial wyprodukowało studio filmowe SPInka, a jego reżyserem i scenarzystą jest Bartosz Walaszek ("Kapitan Bomba", "Blok Ekipa"). Pierwszy odcinek Kapitana Kabury wyemitowany zostanie 25 października, następne w tygodniowych odstępach - serial będzie dostępny wyłącznie dla subskrybentów CDA Premium.

Źródło: CDA.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu