VOD

HBO Go bez abonamentu - gdzie kupić i jaką ofertę wybrać?

Konrad Kozłowski
HBO Go bez abonamentu - gdzie kupić i jaką ofertę wybrać?
77

Oglądałeś do tej pory filmy i seriale HBO na CDA lub z torrentów? Już nie musisz, bo HBO Go i kanały HBO online są dostępne bez typowego abonamentu? Co prawda HBO wciąż nie umożliwiło wykupienia subskrypcji do serwisu niezależnie od pośredników, ale dzięki współpracy z innymi platformami jest możliwe pominięcie długoterminowych umów - dowiedz się, gdzie oglądać HBO w internecie.

HBO Go w Player.pl

Player.pl wprowadzając nową ofertę Player+, jako pierwszy zaproponował widzom możliwość uzyskania dostępu do oferty HBO Go bez podpisywania umowy z operatorem. Player przerzuca treści z serwisu VOD HBO na własne serwery i udostępnia je korzystając z własnej infrastruktury i odtwarzacza. To powoduje, że mogą - choć nie muszą - pojawić się jakieś opóźnienia pod względem uaktualniania oferty: pojawiania się nowych odcinków seriali czy filmów. Istnieje jednak możliwość wygenerowania kodu, który podamy przy rejestracji w HBO Go - wtedy można korzystać bezpośrednio z HBO Go.

Sam pakiet HBO w Player.pl to koszt 25 złotych za 30-dniowy dostęp. Należy jednak pamiętać, że jest on dostępny do wykupienia tylko wtedy, gdy macie już pakiet Start Extra, a to dodatkowe 20 złotych miesięcznie. W sumie otrzymujemy więc 45 złotych miesięcznie, ale w zamian otrzymujemy nieco więcej niż samo HBO Go, ponieważ online - na komputerze, smartfonie, tablecie i telewizorach smart TV - możecie oglądać także 3 kanały HBO na żywo oraz wiele innych np. TVN24, TVN Turbo, Planete+ oraz treści na życzenie bez reklam.

HBO Go w Ipla

Co ciekawe oferta HBO Go w Ipla wygląda zgoła inaczej, aniżeli w Player.pl. Wykupując dostęp do HBO Go nie jest wymagane posiadanie żadnego innego aktywnego pakietu, a 30-dniowy dostęp to wydatek rzędu 35 złotych. Za te pieniądze otwierają nam się drzwi do 3 kanałów HBO na żywo, 2 kanałów Cinemax i 4 kanałów AXN:

  • HBO HD
  • HBO 2 HD
  • HBO 3 HD
  • Cinemax HD,
  • Cinemax 2 HD
  • AXN HD
  • AXN Black
  • AXN Spin HD
  • AXN White

Oprócz tego, za pośrednictwem Ipli możemy oglądać treści dostępne w HBO Go. Podobnie jak w przypadku Player.pl, tutaj również w grę wchodzą wszystkie platformy, gdzie dostępna jest Ipla: komputery, smartfony, tablety, telewizory i przystawki TV. Dla posiadaczy tych ostatnich ważną informacją będzie obecność aplikacji Ipla w Google Play dla Android TV. Wszędzie bez problemów można obejrzeć filmy i seriale z wyborem ścieżki dźwiękowej (oryginalna lub polska) oraz z napisami.

Samodzielne HBO Go - ani widu, ani słychu

Niektóre źródła mówią o wprowadzeniu samodzielnej oferty dla HBO Go jeszcze w marcu tego roku. Trudno wykluczyć taki obrót sprawy, podobnie jak trudno było to zrobić przy poprzednich okazjach, gdy miało to nastąpić nawet pod koniec zeszłego roku. HBO wspomina, nie tylko między wierszami, o uwolnieniu HBO Go, ale czy pod tymi słowami nie kryją się kolejne współprace z serwisami VOD pokroju Playera i Ipli? Być może następny będzie VOD.pl? Polska jest jednym z ostatnich krajów w naszym regionie, gdzie HBO Go jeszcze nie jest dostępne jako odrębna subskrypcja.

Dlaczego, pomimo rosnącego zainteresowania, które jest jak najbardziej uzasadnione ze względu na świetną i ciągle rozbudowywaną ofertę, wciąż nie doczekaliśmy się samodzielnego HBO Go?

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu