Microsoft

Oto pierwszy głośnik z Cortaną. Klienci kupią go później, niż przypuszczaliśmy

Jakub Szczęsny
Oto pierwszy głośnik z Cortaną. Klienci kupią go później, niż przypuszczaliśmy
0

Warto dodać, iż już w grudniu zeszłego roku informowaliśmy Was o planach Microsoftu i harman/kardon. Te dotyczyły wydania na rynek głośnika, w którym swoje miejsce miała znaleźć Cortana. Teraz mamy już oficjalne potwierdzenie prac obydwu firm - jednak nie mamy dobrych wieści dla entuzjastów asystentki Microsoftu.

Głośnik będący konkurencją dla Google Home oraz Amazon Echo ma zostać wprowadzony na rynek dopiero jesienią. Według informacji z Thurrott.com, harman/kardon Invoke ma obsługiwać kilka usług muzycznych, w tym Groove Music oraz Spotify, co zapewne spodoba się większości użytkownikom. Oprócz tego, możliwe będzie wykonywanie połączeń za pośrednictwem urządzenia (przez Skype), kontrolowanie odtwarzacza muzycznego za pomocą głosu oraz oczywiście - korzystanie z funkcji asystentki Microsoftu.

Co ciekawe, harman/kardon zamierza stworzyć urządzenie bardzo podobne do Amazon Echo. Do czynienia mamy ze sprzętem w kształcie walca - górna część to prawdopodobnie aktywny wyświetlacz sygnalizujący działanie Cortany, a boki głośnika zajmować będą otwory, z których dobiegać będzie dźwięk. Firma odpowiadająca za produkcję Invoke zapewnia, że jakość odtwarzania będzie odpowiednia w stosunku do przyzwyczajeń klientów związanych z firmą harman/kardon. O tym jednak przekonamy się nie wcześniej, niż jesienią (o ile się przekonamy w Polsce, bo asystentka Microsoftu nie jest obecna w naszym kraju).

Cortana w głośniku - więcej dowiemy się podczas Build 2017

Nieznane są szczegóły dotyczące ceny, jednak możemy domniemać, iż ta będzie oscylować wokół 180 dolarów za sztukę. Warto przypomnieć sobie produkcję Lenovo z CES, gdzie zaprezentowano głośnik wsparty przez Alexę we współpracy właśnie z harman/kardon - cena sprzętu oscylowała właśnie wokół tej wartości. Więcej informacji na temat tego głośnika powinniśmy jednak otrzymać już w środę, bowiem tego dnia rozpoczyna się konferencja Build 2017. Jesteśmy pewni, że Microsoft zapewni nam znacznie większą dawkę informacji na temat urządzenia z Cortaną na pokładzie - zresztą czas oficjalnej zapowiedzi ze strony harman/kardon nie wydaje się być przypadkowy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Cortana