Microsoft

Znamy polskie ceny Surface Laptop - alternatywy dla MacBooka Air

Konrad Kozłowski
Znamy polskie ceny Surface Laptop - alternatywy dla MacBooka Air
248

Nie byliśmy pewni natychmiastowej dostępności Surface Laptop w Polsce, ale obecność sprzętu w sklepie online Microsoftu rozwiazała wszelkie wątpliwości. Równocześnie, dzięki ofercie przedsprzedaży, poznaliśmy polskie ceny laptopa Microsoftu dedykowanego (nie tylko) rynkowi edukacyjnemu.

W trakcie konferencji #MicrosoftEDU dowiedzieliśmy się, że podstawowa wersja komputera zostanie wyceniona na 999 dolarów. Po szybkich kalkulacjach otrzymaliśmy więc kwotę powyżej 4 tysięcy złotych, ale pojawiły się obawy, że nad Wisłą przekroczona zostanie bariera 5 tysięcy. Nic takiego się nie stało - najtańsza edycja Surface Laptop kosztuje w Polsce 4999 złotych. Jak prezentuje się pełne zestawienie specyfikacji sprzętu i cen?

Ceny Surface Laptop w Polsce

Jak widać powyżej, w zestawieniu zabrakło wersji z dyskiem 1 TB, która była zapowiada, a to nie jedyny brak polskiej oferty. Okazuje się bowiem, że polscy klienci będa musieli obejść się smakiem w przypadku innych wersji kolorystyczych niż platynowa. Wielka szkoda, gdyż to właśnie taki wybór czyni Surface Laptop wyjątkowym - edycja kobaltowa, widoczna w grafice głównej, jest w mojej ocenie fenomenalna. Przypomnę, że na pokładzie znajduje się specjalna wersja Windows 10 S. Zamówienia przedsprzedażowe możecie składać już dzisiaj w Microsoft Store.

Surface Arc Mouse

Dodam, że oprócz nowego laptopa, Microsoft zaprezentował także nową mysz: Surface Arc Mouse. Podobnie jak pozostałe myszy "Arc", ta również może być złożona, a właściwie rozłożona, na czas podróży. Jej konstrukcja pozwala na uczynienie jej kompletnie płaską, dzięki czemu świetnie znosi pobyt w torbach i plecakach. Co nowego? Barwy odpowiadające wersjom kolorystycznym Surface Laptop i dotykowy panel pokrywający obszar pod palcami, który ma pozwolić na wygodniejsze przewijanie treści. Niestety, jak na razie Surface Arc Mouse nie trafiła jeszcze do polskiego sklepu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu