Google

Hangouty czeka kolejna zmiana interfejsu. Dzięki Facebookowi

Konrad Kozłowski
Hangouty czeka kolejna zmiana interfejsu. Dzięki Facebookowi
18

Ostatnie miesiące to mnóstwo zmian i nowości w wielu komunikatorach, na przykład Messengerze, WhatsAppie czy Telegramie. Do tego zacnego grona wkrótce dołączą Hangouty, które najwyraźniej nareszcie doczekają się prawowitego klienta dla desktopów. Tak, jeszcze lepszego od tego, który udostępniono wcz...

Ostatnie miesiące to mnóstwo zmian i nowości w wielu komunikatorach, na przykład Messengerze, WhatsAppie czy Telegramie. Do tego zacnego grona wkrótce dołączą Hangouty, które najwyraźniej nareszcie doczekają się prawowitego klienta dla desktopów. Tak, jeszcze lepszego od tego, który udostępniono wcześniej.

Dokładnie w październiku zeszłego roku Google zaprezentowało nową web-aplikację Hangouty. Jak pamiętacie, zadrwiło w ten sposób z Facebooka, o czym nie omieszkałem napisaćhttps://antyweb.pl/google-drwi-z-facebooka-wykorzystuje-jego-pomysl-by-z-nim-rywalizowac/. Wygląda jednak na to, że mobilne podejście do desktopowego komunikatora nie okazało się najlepszym wyjściem (dymki czatu na komputerach nie są po prostu tak wygodne), bo wkrótce Google udostępni odmienioną aplikację ponownie nie tylko podążając za krokami Facebooka, ale najnormalniej w świecie reagując na jego ostatnie poczynania.

Dla tych, którzy mniej lub bardziej cieprliwie wyczekują nowej odsłony komunikatora Google mam dobre wieści. Do sieci trafiają pierwsze przecieki odnośnie tego, czego będziemy mogli się po nim spodziewać. I nasze oczekiwania mogą powoli zacząć rosnąć, bo zapowiadają się naprawdę dobrze. Android Police zaprezentował zrzut ekranu, na którym widoczny jest nowy-stary interfejs Hangoutów. Nowy dla Hangoutów, stary dla użytkowników. Dokładnie taki sam dwukolumnowy układ znajdziemy przecież w większości innych komunikatorów, z Messengerem na czele. Czyżby Google planowało zupełnie porzucić “dymkowy” interfejs na rzecz standardowego wyglądu aplikacji? Wcale bym się nie zdziwił, gdyby tak właśnie było, szczególnie, gdy zapoznaję się z opiniami na temat aplikacji użytkowników komputerów z OS X. Tam aplikacja nie prezentuje się tak dobrze jak na Windowsie, a wszystko za sprawą niekompletnej transparentności interfejsu. Jestem jednak pewien, że nowa odsłona Hangoutów również będzie web-aplikacją dla Chrome, co znacząco zmniejsza jej szanse na sukces.

Zbliżająca się konferencja I/O z pewnością przyczyni się do zwiększenia ilości nieoficjalnych informacji, możliwe że w tym także tych dotyczących Hangoutów. Już dziś jednak mamy niemal pełen obraz tego, co przygotowują Googlersi i można jedynie liczyć na to, że jednocześnie prace trwają także nad aplikacjami mobilnymi - dla Androida i iOS-a. NAwet pomimo sporej konkurencji ze strony Skype’a i Mesengera, Hangouty nadal pozostają bardzo ciekawą propozycją, jako sposób na komunikację twarzą w twarz. Braki i niedociągnięciapo stronie wymiany wiadomości tekstowych oraz po prostu średniej jakości aplikacje skutecznie zniechęcają użytkowników do korzystania z Hangoutów na szerszą skalę. Po Google I/O może to ulec zmianie, a wtedy znów będziemy oczekiwać na odpowiedź konkurencji. Wszystko w imię dobra i wygody użytkownika oczywiście.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu