Google

Wiem już gdzie w Warszawie będzie zlokalizowany Google Campus, nie wiemy nadal kto nim będzie zarządzał

Grzegorz Marczak
Wiem już gdzie w Warszawie będzie zlokalizowany Google Campus, nie wiemy nadal kto nim będzie zarządzał
13

Firma Google wybrała lokalizację Campus Warsaw. Przestrzeń Google dla startupów technologicznych powstanie w zabytkowym budynku warszawskiego Centrum Praskiego Koneser. I to tyle jeśli chodzi o konkretne informacje. Campus Google ma zostać uruchomiony do końca 2015 roku. Powierzchnia o której mów...

Firma Google wybrała lokalizację Campus Warsaw. Przestrzeń Google dla startupów technologicznych powstanie w zabytkowym budynku warszawskiego Centrum Praskiego Koneser. I to tyle jeśli chodzi o konkretne informacje.

Campus Google ma zostać uruchomiony do końca 2015 roku. Powierzchnia o której mówimy to ok 1600 m2. Więc jest to sporo ale nie bardzo dużo. I to tyle udało się osiągnąć przez prawie rok od momentu ogłoszenia, że taki obiekt w Polsce zostanie (mam nadzieję, ze na zapleczu dzieje się więcej). Na razie trwa jeszcze proces rekrutacji osoby zarządzającej Campusem, z tego co mówi ulica nie jest z tym łatwo. Google ma swoje wymagania a też nie ma tak dużej liczby kandydatów z doświadczeniem w takich przedsięwzięciach. Tutaj za zwłokę w realizacji Campusu należy się Google delikatny kopniak. Nadal jednak jestem pełen optymizmu jeśli chodzi o całą inicjatywę.

Dla tych którzy nie wiedzą czym jest Google Campus przypomnę. Jest to specjalna dedykowana przestrzeń (w przypadku Londynu jest to 20 tysięcy metrów kwadratowych) dla startupów które mogą w nim znaleźć miejsce do pracy (przestrzeń coworkingowa) miejsce na spotkania z mentorami (również tymi od Google), gdzie odbywać się będą różnego rodzaju konferencje i szkolenia dla przedsiębiorców itp. W Przypadku Londyńskiego kampusu zostało też uruchomione kilka ciekawych programów edukacyjnych które mam nadzieję zawitają też do Polski. Campus Google to też zwrócenie uwagi całego świata na to, że w Polsce dzieją rzeczy ciekawe i innowacyjne.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu