Smartwatche

Zgadnijcie kto pokazał aż 8 stylowych smartwatchy z Android Wear

Konrad Kozłowski
Zgadnijcie kto pokazał aż 8 stylowych smartwatchy z Android Wear
1

Gdy wszyscy wokół mówią “nie”, kolejne firmy decydują się na wejście na rynek smartwatchy. Niedawno Michael Kors, teraz Guess zapowiada stylowe smartzegarki z Android Wear 2.0 i najbardziej nurtującym pytaniem jest chyba to, czy i w jakim dużym stopniu na decyzję wpłynął Google.

Niezaprzeczalną przewagą Android Wear nad Apple Watchem jest różnorodność urządzeń. Takiego wyboru nie oferuje żadna inna platforma, lecz , niestety dla Google, nie przekłada się to na oczekiwany wzrost popularności. Android Wear radzi sobie naprawdę słabo, o czym przekonujemy się niemal za każdym razem, gdy w grę wchodzą statystyki prezentujące wywalczone udziały na globalnym rynku. Mimo, iż wiele osób deklaruje chęć nabycia takiego urządzenia i w oko wpadnie im konkretny model, to argumenty o wysokiej cenie i niezwykle krótkim czasie pracy na baterii są nie do podważenia. Zegarki może wyglądają lepiej, działają lub będą działać lepiej dzięki Android Wear 2.0, ale to wciąż nie jest produkt dla masowego klienta.

Nie zwracając uwagi na takie okoliczności, podobnie jak prezentujący nowego smartwatcha Tag Heuer, firma Guess zapowiada debiut swoich nowych smartwatchy. Ośmiu smartwatchy. Słynąca ze stylowych części garderoby firma przygotowała 5 modeli dedykowanych mężczyznom i 3 modele dla kobiet. Jedyne, czego możemy być pewni to znajdującego się wewnątrz procesora - jest nim Qualcomm Snapdragon Wear 2100. Żadnych więcej detali Guess nie ujawnia, nastąpi to zapewne dopiero bliżej premiery.

Amazon Alexę zastąpi Asystent Google

Nie jest to pierwszy mariaż Guessa z rynkiem smartwatchy - ma on za sobą epizod współpracy z firmą Martian, czego efektem był pierwszy Guess Connect. Tym razem Guess idzie na całość. Każdy z zaprezentowanych modeli prezentuje się co najmniej nieźle na grafikach promocyjnych, z ogromną chęcią zobaczyłbym je na żywo.

Wracając do specyfikacji, większość zastosowanych komponentów będzie prawdopodobnie porównywalna do pozostałych urządzeń, a więc w środku znajdą się 4 GB pamięci wbudowanej, 512 (lub 768 w przypadku modelu LTE) MB pamięci RAM i takie moduły jak NFC, Wi-Fi, Bluetooth. Jednym z ważniejszych jest ten pierwszy, ponieważ będzie pozwalał na korzystanie z płatności zbliżeniowych Android Pay. A na tę funkcję Google wydaje się kłaść spory nacisk, gdyż prawie wszystkie nowe smartwatche z Android Wear 2 są wyposażone właśnie w NFC.

Smartwatche Guessa mają pojawić się na rynku… tej jesieni. Dopiero bliżej tego terminu poznamy ceny i rynki, na których będą dostępne w sprzedaży. Do tego czasu możemy jedynie nacieszyć się renderami i faktem zastosowania w pełni okrągłego ekranu.

ZTE Quartz

Oprócz oficjalnej zapowiedzi Guessa, drugą ciekawą nowiną są szczegóły na temat smartwatcha ZTE z Android Wear. Słyszaliśmy o nim całkiem niedawno, po tym jak przeszedł testy FCC w lutym rego roku. Serwis Android Police poznał mnóśtwo detali na jego temat oraz opublikował wiele fotografii z ZTE Quartz w roli głównej.

ZW10, bo taką nazwę kodową, przypomina odrobinę LG Watch Sport. Zegarek jest dość masywny, z metalową ramką. Nie posiada jednak modułu NFC, a z siecią połączy się dzięki 3G - zabraknie LTE. Potwierdzony jest brak pulsometru oraz obecność Android Wear 2. Nieznane są (jeszcze) cena oraz data oficjalnej premiery.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu