Smartwatche

Pierwszy modularny, szwajcarski smartwatch TAG Heuer Connected Modular 45

Konrad Kozłowski
Pierwszy modularny, szwajcarski smartwatch TAG Heuer Connected Modular 45
9

Najdroższy smartwatch z Android Wear na rynku, wart 1800 dolarów, sprzedał się w liczbie 56 tysięcy sztuk. Całkiem sporo. Czy nowy model Tag Heuer Connected powtórzy albo przebije ten sukces? Nie zdziwiłbym się, gdyby tak się właśnie stało.

TAG Heuer Connected Modular 45, bo tak brzmi pełna nazwa tego smart zegarka, to szwajcarski, modularny smartwatch z Android Wear 2. 45-milimetrowa koperta stanowi centrum urządzenia, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zastąpić ją wersją klasyczną. W zestawie znalazły się bowiem także Calibre 5 i Heuer 02T Tourbillon. Wśród wymienialnych elementów są klamry, bransolety, paski, uchwyty.

W sumie dostępnych 11 rodzajów wykończeń i 7 materiałów, dotyczy to także pasków i bransoletek. Ceramika, tytan, nawet diamenty. Kolejne 45 wersji koperty powstaje na zamówienie, co daje nam 56 zróżnicowanych styli. To przekłada się na ponad 500 kombinacji.

Z kwestii technicznych warto wspomnieć o obecności procesora Intel Atom Z34XX, ekranie AMOLED 1,39 cala pokrytego szkłem szafirowym i otoczonym tytanową obręczą, 4 GB pamięci wbudowanej. Bateria ma pracować przez ponad 24 godziny. Zegarek, jest wodoodporny przy maksymalnym zanurzeniu do 50 metrów. Nie zabrakło modułu NFC służącego przede wszystkim do płatności zbliżeniowych Android Pay oraz Wi-Fi i GPS-a. Tag Heuer przygotował oczywiście zestaw własnych cyferblatów o charakterystycznym wyglądzie i układzie. To wszytsko ma współgrać z nowym Android Wear 2, który, krótko mówiąc, robi ogromną różnicę.

Cena? Zaczyna się od 1650 dolarów. Nieco taniej niż poprzedni model, a tym razem urządzenie wydaje się bardziej dopracowano i lepiej przemyślane.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu