Smartwatche

Huawei Watch 2 - w nowym smart zegarku Huawei stawia na sport

Grzegorz Marczak
Huawei Watch 2 - w nowym smart zegarku Huawei stawia na sport
4

Podczas konferencji Huawei poza premierą smatfonów Huawei P10 i P10 Plus firma pokazała też wersję drugą swoje smart zegarka czyli Huawei Watch 2.

Jak wiem smart zegarki jak do tej pory spotkały się raczej z chłodnym przyjęciem przez klientów i użytkowników końcowych. Czy Huawei Watch 2 ma szansę to zmienić? Na pewno mamy tutaj sporo zmian jeśli chodzi o poprzednika ale czy one wystarczą?

Co w takim razie mamy nowego w Watch 2? Przede wszystkim mamy Android Wear 2.0 i jego wszystkie nowe funkcje, jeśli chodzi o wygląd to cały czas mamy tutaj inspirację klasycznym zegarkim ale tym razem o bardziej sportowym zacięciu - na szczęście Huawei nie poszedł w ślady Apple i jego mydelniczki (przepraszam ale z tym kojarzy mi się zegarek Apple).

Nowy Huawei Watch 2 będzie występował aż w 3 rodzajach Huawei Watch 2, Huawei Watch 2 Classic, Huawei smartwatch (Porsche designe). Modele Watch 2 oraz Watch 2 Classi różnią się od siebie tak naprawdę tylko wyglądem ponieważ wszelkie inne paramateyr są takie same. Mamy więc 1,2-calowe wyświetlacze AMOLED o rozdzielczości 390×390 pikseli, 768MB RAM, 4GB pamięci wewnętrznej i dedykowany procesor Qualcomm Snapdragon 2100. Bateria 420 mAh, która ma ponoć wytrzymać 10h pracy na GPS - ale dane odnośnie baterii były podane w taki sposób iż tak naprawdę dopiero po testach będzie można powiedzieć ile faktycznie będzie na niej pracował zegarek (a mamy tutaj bardzo dużo zmiennych i wariantów).

Pracą urządzenia zarządza system operacyjny Android Wear 2.0.

W nowym zegarku Huawei dostępne będą takie technologie jak 4G (w wybranych krajach), Wi-Fi, Bluetooth, możliwość wysyłania SMS-ów i prowadzanie rozmów bezpośrednio przez zegarek, możliwość korzystania z zegarka bez telefonu (tylko w wersji 4G), będziemy mieli oczywiście GPS, Google Assistant oraz NFC wspierające płatności. Zegarek jest również kompatybilny z najnowszymi aplikacjami typu smart living. Oprócz wersji na kartę SIM, zegarek HUAWEI WATCH 2 dostępny jest też w wersji na eSIM (dostępnej tylko w wybranych krajach).

Bardzo duży nacisk w nowych Huawei Watch 2 położono na funkcje sportowo treningowe. Możemy na przykład uruchomić funkcję biegania z nastawieniem na cel jakim jest spalanie tłuszczu albo bieganie cardio gdzie zegarek sam będzie sugerował nam odpowiednią prędkość do danego zakresu tętna.

Zegarek Huawei Watch 2 będzie również monitorował w czasie rzeczywistym nasz bieg, powiadamiając o pokonanej odległości, stanie realizacji założonego celu oraz ostrzegał o nieprawidłowym pulsie. To wszystko będzie bazować na wyliczonych planach treningowych. Ponadto HUAWEI WATCH 2 może wysyłać szybkie powiadomienia, abyś odpowiednio przyspieszył lub zwolnił na każdym etapie treningu biegowego.

Dzięki chipowi GPS umieszczonemu w Huawei Watch 2 oraz systemie wykrywania tętna zegarek ma potrafić nie tylko śledzić trasę treningu, ale i zmierzyć maksymalny pobór tlenu (VO2max) po każdym biegu. Po treningu zaś zegarek automatycznie sporządzi raport, w którym doradzi, jak długo powinieneś wypocząć i poinformuje o osiągniętych wynikach. Takie są zapowiedzi producenta, a jak to działa w praktyce przekonamy się po testach.

Huawei Watch 2 będzie też na bierząco monitorował nasze kroki, czas poświęcony na ćwiczenia, pracę serca (zarówno w spoczynku jak i podczas biegania czy ćwiczeń) i wszystko nam ładnie zaraportuje w postaci wykresów śledzących nasz postęp w realizacji celów.

Widać więc w jakim kierunku idzie Huawei jeśli chodzi o ten rodzaj technologii ubieralnej. Ich nowy zegarek jest mocno ukierunkowany na sport i ćwiczenia fizyczne i ma się stać takim naszym asystentem i trenerem w jednym. Jest to na pewno jakiś pomysł, moim zdaniem lepszy od tworzenia wizerunku urządzenia, które jest do wszystkiego i do niczego.

Ceny i warianty

Huawei Watch 2 (Bluetooth) będzie kosztować 329 euro, wersja z LTE to 379 EUR a Classic z Bluetooth to 399 EUR.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Androidandroid wear 2.0MWC2017