Gry

GTA 6 – zapowiedź jeszcze w tym miesiącu? Rockstar bawi się z fanami, a fani szaleją

Kacper Cembrowski
GTA 6 – zapowiedź jeszcze w tym miesiącu? Rockstar bawi się z fanami, a fani szaleją
2

Oficjalna zapowiedź Grand Theft Auto VI jeszcze w tym miesiącu? Rockstar bawi się z fanami, a insiderzy potwierdzają teorię!

GTA 6 otrzyma oficjalny zwiastun jeszcze w tym miesiącu?

Kiedy zadebiutuje Grand Theft Auto VI? Oficjalnej odpowiedzi na to pytanie nie znamy — w końcu Rockstar Games milczy, podobnie jak we wszystkich innych kwestiach. O GTA 6 wiemy już sporo, lecz wszystkie te wieści pochodzą od insiderów lub ciekawskich fanów, którzy grzebią w plikach gry czy budują koncepcyjne wersje mapy gry. Jeśli chcecie poznać najważniejsze informacje na temat nadchodzącego hitu twórców Red Dead Redemption, zajrzyjcie pod ten link — zebraliśmy wszystkie najciekawsze doniesienia w jednym miejscu.

Rockstar znów bawi się z fanami?

W tym tygodniu Rockstar opublikował post na platformie X (dawniej Twitter), który albo naprawdę puszcza oczko w stronę fanów i zapowiada wielkie wydarzenie, albo jest kolejną zabawą twórców w GTA Online (wcześniej mieliśmy już przypadek, kiedy firma z wielkim R i gwiazdką w logo wypuściła kolekcję ciuchów z napisami bezpośrednio skierowanymi do graczy czekających na Grand Theft Auto VI). W tym tygodniu z okazji Dnia Księżyca/Święta Środka Jesieni, Rockstar opublikował następujący post:

Szczęśliwego Dnia Księżyca! Graj w GTA Online w dowolnym momencie w tym tygodniu, by zdobyć czerwoną koszulkę Happy Moon i dołączyć do świętowania.

W tle za bohaterami w nowych ubraniach widać wielki napis Vinewood, czyli odpowiednik Hollywood w świecie GTA 5 — z tym, że z lewej strony widać wyłącznie wielkie VI; i gracze od razu zareagowali w odpowiedziach na ten post. Bez dwóch zdań nie było to przypadkowe zagranie ze strony Rockstara.

Znany insider potwierdza: coś dużego nadchodzi

Chris Marxx, jeden z najbardziej znanych informatorów w sprawie GTA 6, napisał na X, że oficjalna zapowiedź Grand Theft Auto VI ma mieć miejsce 26 października tego roku, czyli już dosłownie za chwilę. Wpis ten bardzo szybko osiągnął pułap miliona wyświetleń, a gracze zaczęli szaleć z radości — tym bardziej, że to doniesienie pokrywało się z wieloma informacjami podawanymi wcześniej przez innych insiderów.

Co może jednak zastanawiać, to fakt, że dosłownie chwilę później konto Chrisa… przestało istnieć. Nie jest wiadome, czy zostało zawieszone, czy Marxx sam je usunął; lecz żadnego jego tweeta nie da się już zobaczyć. Czy Rockstar ma z tym coś wspólnego? Ciężko powiedzieć, jednak wiele wskazuje na tym, że w ostatnim kwartale tego roku może pojawić się naprawdę przełomowa dla tej gry informacja.

Jeśli chcecie znaleźć wszystkie informacje na temat Grand Theft Auto VI ujawnione do tej pory (a było ich naprawdę sporo), zajrzyjcie tutaj. Co sądzicie o nadchodzącym hicie Rockstara? Czy będzie lepszy niż GTA 5 i czy okaże się bardziej rewolucyjną produkcją niż Red Dead Redemption 2?

Źródło: YouTube @12th Hour

Źródło: X (dawniej Twitter) / Rockstar Games, Chris Marxx

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu