Gry

Będzie więcej gier z Wii U na Nintendo Switch - ale nie spodziewajmy się zwykłych portów

Paweł Winiarski
Będzie więcej gier z Wii U na Nintendo Switch - ale nie spodziewajmy się zwykłych portów
13

Chyba nie odświeżonych wersji gier z Wii U spodziewają się posiadacze konsoli Nintendo Switch. Prawda?

The Legend of Zelda: Breath of the Wild nie jest grą na wyłączność dla konsoli Nintendo Switch. Dostali ją również posiadacze Wii U - choć tu trzeba pamiętać, że ostatecznie produkcja była tworzona równolegle na dwie platformy. W przypadku Mario Kart 8 Deluxe było jednak inaczej. Choć to naprawdę świetna gra, warta wydaną na nią pieniędzy, to jest to odświeżona wersja z poprzedniego sprzętu Nintendo. I niestety - musimy spodziewać się podobnych zagrań w przyszłości.

W rozmowie z serwisem IGN Reggie Fils-Aime zdradził, że firma chce unikać zwykłych portów. Ale to nie znaczy wcale, że gry będą tworzone na Switcha od zera - o nie. Chodzi o to, by posiadacze najnowszej konsoli Nintendo dostali "ostateczną" wersję danej produkcji. Czyli tak, jak miało to miejsce w ostatnim Mario Kart. Niby gra ta sama, ale jednak w najmocniejszej odsłonie. Część z gier, takich jak Super Mario Maker, Hyrule Warriors czy Yoshi's Wooly World dotarło już w zmniejszonej wersji na 3DS-a, obawiam się, że będzie tego jeszcze więcej na Switcha.

Z drugiej strony trochę rozumiem Nintendo i trochę na te gry czekam. Nie miałem swojego Wii U (odkładałem zakup, a ostatecznie zdecydowałem się nabyć Switcha) i wielu naprawdę niezłych produkcji nie sprawdziłem (albo jedynie ograłem u znajomych lub na pożyczonym sprzęcie) - i chętnie kupię niektóre z nich w wersji na Switcha. Wii U sprzedawało się fatalnie, co nie pozwoliło wielu osobom zapoznać się z wieloma świetnymi grami .Z drugiej strony rozumiem, że chyba nie tego spodziewali się gracze kupując nową konsolę. Tyle tylko, że ktoś w ogóle jest taką informacją zaskoczony? Sony wypuszcza remastery praktycznie od premiery PlayStation 4 i nieźle na tym zarabia.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu