Gry

10 DLC w 12 miesięcy. Techland zaskakuje - będzie dalsze wsparcie dla Dying Light

PW
Paweł Winiarski
1

Od premiery Dying Light minęło dwa i pół roku. Nie żebym zapomniał o tym tytule, raczej raczej nie myślałem o wspieraniu go nową zawartością. Tymczasem Techland właśnie zapowiedział, że wypuści nowe dodatki.

O tym, że Dying Light to świetna gra, chyba nie muszę nikogo przekonywać. Ale jeśli jakimś cudem umknęła Wam ta produkcja, zachęcam do zapoznania się z moją recenzją. Świetny był również dodatek, do którego recenzji również zapraszam. Mogłoby się wydawać, że po prawie trzech latach od premiery nie ma już sensu wspierać produkcji, która nie jest nastawiona przede wszystkim na rozgrywki sieciowe - jak Overwatch, czy jakakolwiek MOBA.

Tymczasem Techland…

Trwają obecnie prace nad dodatkową zawartością do oryginalnej gry. Niebawem gracze mogą spodziewać się nowych wymagających przeciwników, konieczności opanowania nowych mechanik rozgrywki, rozwiązywania kolejnych tajemnic Harran i eksploracji wcześniej niewidzianych obszarów. Przełoży się to na dziesięć DLC w ciągu dwunastu miesięcy naszego nieustannego wsparcia dla gry. Dodatki będą udostępniane za darmo dla wszystkich graczy, na każdej platformie.

Nie da się ukryć, że takie słowa w informacji prasowej od CEO Techlandu zaskakują - oczywiście pozytywnie. Firma zdaje sobie sprawę z tego, że społeczność zgromadzona wokół gry jest ogromna i aktywna. Techland cały czas dostaje prośby o nowe bronie, zadania czy kostiumy. Reaguje więc na te prośby.

Poza nową zawartością do gry mają trafić usprawnienia i wydarzenia społecznościowe (do 4 na kwartał), które na pewno zanimują fanów.

Formy wsparcia Dying Light

Czego możemy oczekiwać? Darmowych DLC, w których znajdą się między innymi nowe lokacje, zadania fabularne, mechaniki rozgrywki, bronie i przeciwnicy. Gra ma ponadto doczekać się usprawnień w mechanice i balansie. Techland obiecuje też przygotowanie dedykowanej platformy dla społeczności, dzięki której fani będą mieli wpływ na to, jaki rodzaj zawartości będzie tworzony.

Pierwszej nowej zawartości możemy spodziewać się w przeciągu najbliższych tygodni. Drop #0 skupi się na nowych przeciwnikach. Cała akcja nazywa się natomiast 10 DLC w 12 miesięcy” i mówiąc szczerze jestem nią naprawdę pozytywnie zaskoczony.

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

techlanddying light