Felietony

Groupon opóźnia debiut giełdowy

Szymon Barczak
Groupon opóźnia debiut giełdowy
8

Groupon od jakiegoś już czasu zapatruje się na uszczknięcie dużej kwoty podczas debiutu giełdowego. Miesiąc temu rozprawiałem się na temat wejścia na giełdę w sytuacji, gdy popularność serwisu wcale nie rośnie. Byłem wtedy neutralnie nastawiony do tego wielkiego kroku, jednak doniesienia na temat Gr...

Groupon od jakiegoś już czasu zapatruje się na uszczknięcie dużej kwoty podczas debiutu giełdowego. Miesiąc temu rozprawiałem się na temat wejścia na giełdę w sytuacji, gdy popularność serwisu wcale nie rośnie. Byłem wtedy neutralnie nastawiony do tego wielkiego kroku, jednak doniesienia na temat Groupon Goods zmieniły trochę moje podejście. Myślę, że w obliczu nowych pomysłów na poprowadzenie firmy, Groupon ma szansę pozyskać sporą kwotę z giełdy i odpowiednio ją wykorzystać. Debiut giełdowy jest jednak opóźniony - dlaczego?

Groupon, według artykułu opublikowanego na Wall Street Journal On-line, miał zamiar wejść na giełdę tuż po święcie pracy, które w Stanach przypada na dzień 5 września. Tak się jednak nie stanie. TechCrunch donosi, że decyzja o opóźnieniu nie ma związku z nadzorem komisji Securities and Exchange Commission (który bada sprawę "wycieku" dokumentów), ale wahań na giełdzie, które mogłby się odbić na sprzedaży akcji Groupona.

Dla przypomnienia warto dodać, że w zeszłym roku gigant zakupów grupowych odrzucił propozycję przejęcia przez Google'a za 6 miliardów dolarów. Groupon najwidoczniej rzeczywiście liczy na sporą ilość gotówki z giełdy. Sam wniosek o wejście na giełdę został wypełniony już w czerwcu.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

giełdazakupy grupoweGroupon