Seriale

Warner drażni inne VOD - nowe Gremliny tylko u nich

Weronika Makuch
9

WarnerMedia skrupulatnie przygotowuje bibliotekę dla swojej nowej platformy streamingowej. Zobaczymy na niej m.in. Gremliny

Gremliny rozrabiają to kultowy film z lat 80. Tytułowe stworki zostały rozmnożone przez nieudolne opiekowanie się Gizmo. Mogwai był prezentem świątecznym naukowca dla swojego syna. Potomstwo przemienione w gremliny, w całej swej okropności, terroryzuje miasto podczas świąt Bożego Narodzenia. Fabuła może nie brzmi obiecująco, ale pomogła filmowi zdobyć rzeszę fanów. To właśnie dla nich powstanie serialowy prequel.

Gremlins: Secrets of the Mogwai zadebiutują na platformie WarnerMedia

Fabuła serialu zostanie osadzona w latach 20. XX wieku i opowie o podróży dziesięcioletniego Sama Winga do Szanghaju. W oryginalnym filmie pełnił on rolę sklepikarza. Na miejscu Sam oczywiście odnajdzie Gizmo. W Chinach zaprzyjaźni się również z nastoletnim złodziejem o imieniu Elle. Sam najwyraźniej od dziecka miał słabość do rozrabiaków. Cała trójka odbędzie podróż przez chińskie prowincje, spotykając po drodze rozmaite potwory i duchy z tamtejszego folkloru. Rzecz jasna nie wszystkie będą do nich przyjaźnie nastawione. Ich celem jest odnalezienie rodziny Gizma oraz odkrycie legendarnego skarbu. Na błyskotki zęby ostrzy również główny złol serialu, żądny władzy przemysłowiec i jego gremlińska armia.

Jeszcze chwila i fragmentacja rynku VOD będzie prawdziwą zmorą

Platforma zamówiła 10 półgodzinnych odcinków. Za ich scenariusz odpowiedzialny jest Tze Chun (Gotham, Chłód nadchodzi nocą), a wyprodukują je: Justin Falvey (Zawód: Amerykanin, Na zachód), Darryl Frank (Zawód: Amerykanin, Wybrańcy obcych) i Sam Register (Ben 10, Batman: Zabójczy żart) we współpracy z Amblin Television. Wstępna data premiery nie jest jeszcze znana. Według Hollywod Reportera seria będzie komedią skierowaną do dorosłych widzów. Trudno już teraz stwierdzić, czy postawią na dojrzały humor czy może podkręconą horrorowe aspekty serii.

Oto najważniejszy news o Netflix w USA. Drobnostka, a mówi o rynku VOD tak dużo

Najciekawszą informacją dotyczącą Gremlinów jest fakt, że pojawią się na autorskiej platformie WarnerMedia. Jakby było wam mało usług VOD, nadciąga kolejna. Wedle nieoficjalnych informacji WarnerMedia ma być najdroższą z dostępnych platform, cena za miesięczny abonament będzie oscylowała wokół 16-17 dolarów. Warner Bros. ma również prawa do wielu istotnych tytułów jak choćby Seinfeld, Friends, Big Bang Theory, Harry Potter czy Władca Pierścieni. W ofercie WarnerMedia ma znaleźć się również dostęp do HBO. Czy nie oznacza to upadku HBO GO? Trudno spekulować. Wszystko jednak wskazuje na to, że w ramach tej współpracy, wszyscy, którzy mają dostęp do HBO, otrzymają darmową subskrypcję WarnerMedia.

Netflix cały czas wprowadza nowości w usłudze, a aplikacja HBO GO to wciąż koszmar

Wersja beta usługi powinna zostać uruchomiona w czwartym kwartale 2019. Premierę ostatecznej wersji zaplanowano dopiero na 2020 rok. Wygląda na to, że rozdrabniane rynku VOD trwa i nie ma zamiaru się zatrzymać. Giganci w świecie rozrywki nie przejmują się wielkością bibliotek platform, które już istnieją. Wykupują kolejne prawa lub zaskakują nowymi wersjami filmów, których nie mogliśmy znaleźć do tej pory nigdzie indziej. Dumni z siebie ogłaszają premiery kolejnych usług, a widzowie mogą tylko ze smutkiem łożyć pieniądze na kolejne abonamenty lub przeprowadzać poważną selekcję, ostatecznie wybierając tę platformę, która zdąży nazbierać najatrakcyjniejsze licencje.

Źródło: Hollywood Reporter

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu