Seriale

Final Fantasy od producentów Wiedźmina. To może być hit wśród seriali

Piotr Kurek
Final Fantasy od producentów Wiedźmina. To może być hit wśród seriali
5

Final Fantasy XIV po swoim wielkim resecie stało się jedną z najbardziej popularnych gier MMORPG. Już wkrótce fani tej odsłony, ale również całej serii, będą mieli okazje śledzić losy jej bohaterów w aktorskim serialu.

Final Fantasy XIV zadebiutowało we wrześniu 2010 r. jednak spotkało się z ogromną falą krytyki — zarówno ze strony recenzentów, jak i samych graczy. Decyzją Square Enix serwery zostały wyłączone dwa lata później. W sierpniu 2013 r. gra ponownie zadebiutowała — z nowym podtytułem i nowym reżyserem. A Realm Reborn, za którym stoi Naoki Yoshida szybko stało się jednym z najpopularniejszych przedstawicieli gatunku gier MMORPG i dostępne jest na komputerach PC/Mac i konsoli PlayStation 4. Produkcja do tej pory otrzymuje spore rozszerzenia i nic nie zapowiada, by jej popularność szybko spadła.

Zobacz też: Jeśli tracić życie, to przy czymś dobrym. Oto MMORPG, w które wciąż warto zagrać w 2019 roku

Studio Square Enix oraz Sony Pictures Television potwierdziło dziś, że w przygotowaniu jest serial aktorski, który fabularnie nie będzie związany z wydarzeniami z Final Fantasy XIV, ale jego akcja ma rozgrywać się w świecie Eorza i nie zabraknie w nim postaci, czy stworzeń znanych z tej gry. Wiadomo, że pojawi się Cid Garlond oraz Chocobosy — znane wszystkich fanom serii upierzone ptaki służące za środek transportu.

Za powstanie serialu odpowiadać będzie Hivemind — firma zajmująca się obecnie produkcją Wiedźmina dla Netfliksa i posiadająca w swoim portfolio wysoko oceniany serial fantastyczno-naukowy The Expanse, który w ostatnim czasie trafił do biblioteki Amazon Prime Video. Za scenariusz odpowiadać będą Ben Lustig and Jake Thornto, którzy są jednocześnie jednymi z producentów nowej produkcji.

Final Fantasy XIV. Serial aktorski w świecie popularnej gry MMORPG

Niestety żadnych konkretnych informacji na temat tego serialu nie zdradzono. Nie znamy jego tytułu, daty premiery, czy platformy, na którą ma trafić. Zachodnie media podejrzewają, że może być to Amazon Prime Video. Na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Final Fantasy XIV miał już styczność ze światem telewizji. Dostępna na Netfliksie seria Ojciec Światła (Dad of Light) to japoński serial (drama) oparty na faktach i opowiadający o ojcu i synu, którzy zacieśnili swoje relacje dzięki Final Fantasy XIV.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu