Polska

Gratka dla graczy! Gorący październik w Poznaniu!

Marcin M. Drews
Gratka dla graczy! Gorący październik w Poznaniu!
15

Zjazd Twórców Gier już za miesiąc w Poznaniu! Impreza, która początki miała bardzo skromne, w zeszłym roku pokazała lwi pazur, deklasując nadrzędne wobec niej targi Poznań Game Arena. A dodać trzeba, że organizatorzy nie powiedzieli ostatniego słowa! 19-20 października, w trakcie trwania PGA, w P...

Zjazd Twórców Gier już za miesiąc w Poznaniu! Impreza, która początki miała bardzo skromne, w zeszłym roku pokazała lwi pazur, deklasując nadrzędne wobec niej targi Poznań Game Arena. A dodać trzeba, że organizatorzy nie powiedzieli ostatniego słowa!

19-20 października, w trakcie trwania PGA, w Pawilonie 14 Międzynarodowych Targów Poznańskich, będzie naprawdę gorąco. Spotkania, panele dysusyjne, referaty, wywiady, pokazy - a wszystko to nie tylko dla twórców, ale i graczy.

Zjazd Twórców Gier to coroczne spotkanie branży, niezależnych miłośników tworzenia gier i wreszcie graczy. Pozwala na wymianę doświadczeń, poszerzenie wiedzy, poznanie nowych ludzi, nawiązanie kontaktów, czy zyskanie współpracowników, wreszcie na integrację z osobami o podobnych zainteresowaniach. (...) Zjazd od 2008 roku skupia niezwykłą grupę ludzi z całego kraju. Rokrocznie cieszy się coraz większą popularnością a jej nazwa i logo są dobrze znane w środowisku twórców gier w Polsce. Zjazd Twórców Gier od początku istnienia był imprezą otwartą na wszelkiego rodzaju działalność twórczą powiązaną z szeroko rozumianymi grami. W przeciwieństwie innych podobnych imprez nie ograniczamy się do wąskiej grupy odbiorców jak programiści czy też firmy gamedevowe, lecz jesteśmy otwarci na wszystkich zainteresowanych grami. (źródło)

Każdy uczestnik Poznan Game Arena będzie mógł uczestniczyć w ZTG bez jakichkolwiek dodatkowych opłat. Z kolei warunki uczestnictwa w PGA znaleźć można tutaj. Dwa dni to w sumie 30 złotych - i jest to kwota niezwykle niska jak na tego typu wydarzenie. Dla porównania wstęp na jedną z wrześniowych konferencji związanych z branżą gier to koszt 700 zł!

Dziwi nieco fakt, iż w komunikacie prasowym o tegorocznej edycji PGA nie pada nawet słowo o ZTG, ale mam nadzieję, że to tylko niedopatrzenie zapracowanych PR-owców, którzy czym prędzej naprawią błąd - tym bardziej, że sukces Zjazdu Twórców Gier jest oczywistą korzyścią dla Poznań Game Arena, szczególnie po nisko ocenianej, zeszłorocznej edycji targów, gdzie główną atrakcją był... traktor reklamujący symulator farmy.

ZTG współorganizuje Polskie Towarzystwo Badania Gier, które również serdecznie wszystkich zaprasza w oficjalnym liście:

W imieniu koła naukowego Ruch Projektantów Gier przy Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej chciałbym serdecznie zaprosić Państwa do udziału w szóstej edycji Zjazdu Twórców Gier. Po raz drugi z dumą będziemy imprezą towarzyszącą największym targom gier komputerowych w Polsce, czyli Poznań Game Arena. Jest to więc i konferencja, ale i masowe wydarzenie skierowane do szerokiego odbiorcy poświęcone wszelkim aspektom tworzenia gier video. Frekwencje na ubiegłorocznych wykładach dochodziły do 300 osób, w tym na przykład u reprezentującego nas Marcina Drewsa ludzie nie mieścili się w sali. (...) ZTG liczy się jako konferencja krajowa, wiąże się też z publikacją w postaci filmu wideo. Kilka z ubiegłorocznych wystąpień naszych członków jest już dostępnych na stronach ZTG, kolejne będą udostępniane stopniowo w kolejnych dniach. /Jakub Marszałkowski

Zjazd Twórców Gier to gratka dla wszystkich, których interesuje elektroniczna rozrywka i chcą poznać kulisy branży, a szczególnie jej sektora niezależnego. Moc atrakcji, niska cena plus atrakcje targowe - tego po prostu nie można przegapić!

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu