Artykuł sponsorowany

Granie na telewizorze z Android TV - jak zacząć, w co zagrać?

Konrad Kozłowski
Granie na telewizorze z Android TV - jak zacząć, w co zagrać?
13

Telewizor jako centrum rozrywki to dziś zupełnie co innego, niż jeszcze kilka lat temu. Wszystko dlatego, że o wartości smart TV nie stanowią dziś przede wszystkim dodatkowe urządzenia, lecz platforma i oferowane przez nią aplikacje. Android TV może pochwalić się najbogatszą i najbardziej zróżnicowaną ofertą, ponieważ w Google Play znajdziemy prawdopodobnie wszystko, czego potrzebujemy. 

Jak podłączyć kontroler oraz mysz i klawiaturę do telewizora z Android TV?

Twórcy systemu Android TV nie utrudniają użytkownikom życia i podłączenie nowego akcesorium, w tym przypadku kontrolera, odbywa się w znany większości osób sposób. Zanim jednak przystąpimy do podłączania, należy upewnić się, że wybrany przez nas kontroler jest w pełni kompatybilny z platformą - dobrą wiadomością jest to, że zdecydowana większość padów Bluetooth działa bez żadnych problemów i za ich pomocą można nawigować po interfejsie oraz grać w gry. Nie istnieje żadna oficjalna lista ze wszystkimi wspieranymi kontrolerami, bo tych ciągle przybywa, dlatego zalecane jest zweryfikowanie obsługi posiadanego przez Was modelu. Do telewizora Toshiby udało mi się bez przeszkód podłączyć kontroler przez Bluetooth.

 

W co zagrać na kontrolerze na Android TV - polecane gry i usługi

Równie dużo frajdy przyniesie Real Racing 3, czyli najlepsza gra wyścigowa na Android TV, w której czekają na Was 140 auta oraz 17 różnych tras, gdzie możecie też ścigać się online w trybie multiplayer. Na Android TV trafiło też wiele multiplatformowych gier, jak na przykład This War of Mine czy The Walking Dead - w nie zagracie bezpośrednio na smart TV bez żadnego dodatkowego sprzętu w postaci konsoli czy komputera. Fani sportu na pewno skierują się ku NBA Jam, bo to jedno z ciekawszych spojrzeń na najlepsze wydanie koszykówki na świecie. Nowoczesny telewizor z Android TV od Toshiba, JVC czy Hitachi wyśmienicie nadaje się też, jako zamiennik dla retro konsol, a wszystko dzięki obecnym w sklepie emulatorom starszych systemów.

Za ich pomocą uruchomimy gry z konsol, których zakup może być dziś niemożliwy lub bardzo kosztowny. Gdy do smart TV Toshiba podłączymy dwa kontrolery, to nie będziemy potrzebować już niczego więcej, by stoczyć pojedynek z drugą osobą na jednej kanapie w tradycyjne czołgi, Contrę, czy innego klasyka. Proste z rozpikselowaną grafiką gry mogą stać się źródłem jeszcze większej frajdy, aniżeli większość nowości, na które natrafimy na innych platformach. Tutaj Android TV (prośba o dodanie modelu, na którym odbywał się test, sprawdza się wręcz doskonale, ponieważ mnogość systemów do wyboru, które można emulować, a także gier to prawdziwy raj dla tych, którzy chcą powrócić do swoich ulubionych tytułów lub (jeśli byli na to za młodzi) po raz pierwszy dać im szansę.

 

 

Na telewizorze Toshiba, JVC czy Hitachi z Android TV zagramy też pilotem

 

--

Materiał powstał we współpracy z marką Toshiba

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu