0

Toshiba wprowadza telewizory z Androidem 9.0 i głośnikami Onkyo do polskiej dystrybucji

ludzie popcorn telewizor toshiba
Myślę że żadnej z dwóch wymienionych w tytule marek specjalnie przedstawiać nie trzeba. Toshiba wprowadza do polskich sklepów nową linię telewizorów 4K z Android TV, w której nie zabrakło nagłośnienia od jednej z najbardziej szanowanych japońskich firm hi-fi. 

Nowa linia telewizorów Toshiba – aż piętnaście modeli trafia do polskiej dystrybucji

Toshiba nie próżnuje i przedstawia aż piętnaście nowych modeli — wszystkie wyposażone w system Androida 9.0 i obietnicę aktualizacji co najmniej do trzech najbliższych wersji systemu. Wśród nowych modeli znalazła się cała paleta rozmiarów — każdy więc może znaleźć coś dla siebie. Będą modele mierzące 43, 50, 55, 58 oraz 65 cali — każdy z nich biorący co najlepsze z dostosowanej do niego wersji systemu Android 9.0. Zalet samego Android TV raczej nikomu nie trzeba przypominać: bogaty zestaw najpopularniejszych aplikacji, wbudowany Chromecast, a także (w zależności od modelu) moduły Bluetooth które pozwolą podpiąć dodatkowe akcesoria by bez dodatkowych kabli i kombinacji wygodnie korzystać z oprogramowania.

Toshiba UA6B63DG

Ale skoro mowa o telewizorze, wiadomo że jego sercem jest… nie procesor, a ekran. Nowe modele wyposażone zostały w TRU Resolution, która zeskaluje treści o rozdzielczości niższej niż 4K i pozwoli zadbać o możliwie najlepsze doświadczenia wizualne. To samo zresztą tyczy się TRU Micro Dimming, polegającej na podziale ekranu na setki małych stref i odpowiednie dostosowanie jasności i kolorów dla każdej z nich. Linia UA to także pełna kompatybilność ze standardem Dolby Vision — chociaż w temacie HDR firma ma znacznie więcej do zaoferowania:

W modelach Toshiby UA6B63DG, UA4B63DG technologia HDR jest wspierana przez trzy standardy. Amatorzy kina domowego z pewnością docenią zastosowanie technologii Dolby Vision oraz HDR10 rodem ze studiów filmowych Hollywood, które zapewniają bogatszą i żywszą paletę kolorów odtwarzając obraz zgodnie z intencjami twórców. Dolby Vision HDR umożliwia odwzorowanie rekordowych 68 miliardów kolorów co ma przełożenie m.in. na widoczność i jakość detali podczas seansu. Dzięki dynamicznej kontroli metadanych, jeśli oglądamy film wykonany przy udziale tej technologii, mamy gwarancję, że widzimy obraz dokładnie tak jak wyobraził sobie to jego reżyser.

mężczyzna z pilotem przed Toshiba UA6B63DG

Wisienką na torcie są głośniki Onkyo w które wyposażono dwa z nowych modeli telewizorów: Toshiba UA6B63DG oraz Toshiba UA4B63DG. To właśnie ta legendarna japońska marka zadbała o oprawę audio i wyposażyła telewizory w głośniki z najwyższej półki. Nie zabrakło wsparcia dla Dolby Audio i bezstratnego transferu w formie DTS HD.

Telewizory można już nabyć w popularnych sklepach — a z okazji zbliżającego się Black Friday firma przygotowała także specjalne przeceny na swoje produkty, w ramach których poszczególne modele można nabyć kilkaset złotych taniej:

  • 55UA6B63DG – 1899 PLN / Black Friday
  • 65UA6B63DG – 2 699 PLN/ Black Friday
  • 55UA2063DG – 1 699 PLN/ Black Friday
  • 65UA2063DG – 2 699 PLN