Artykuł sponsorowany

Uroki pracy w korpo w krzywym zwierciadle - takiego serialu audio w Polsce nie było

Konrad Kozłowski
Uroki pracy w korpo w krzywym zwierciadle - takiego serialu audio w Polsce nie było
6

Fani dobrego humoru będą mieli wkrótce okazję solidnie się pośmiać, już 4 marca na Empik Go zadebiutuje nowy komediowy serial audio „FAKAP”.

Tytuł produkcji jest wymowny i jeśli z tym określeniem od razu skojarzy Wam się korporacyjna codzienność, nietypowi współpracownicy i specyficzny szef, to macie rację. Nowa produkcja Empik Go zabierze nas do Działu Implementacji Procesów, gdzie niezbyt zgrany zespół będzie musiał poradzić sobie z coraz to bardziej idiotycznymi zadaniami zlecanymi przez zarząd firmy. Co ciekawe, to nie jedyne wyzwania, przed którymi staną pracownicy. Osoby zatrudnione w Viking Pharm będą musiały także zmierzyć się w… wojnie paintballowej na wyjeździe integracyjnym, a także uczestniczyć w sesji coachingu. Sesje te będą oczywiście poprowadzone przez trenera rozwoju personalnego, za którym nikt nie przepada. Efekt takiej integracji może więc być odwrotny od zamierzonego…

O to, jaka jest geneza audioserialu „FAKAP" i dlaczego to właśnie ten projekt stał się jedną z produkcji Empik Go, zapytałem u źródła.

Nieustannie poszukujemy ciekawych i atrakcyjnych treści oraz obserwujemy trendy na rynku. Komedia jest jednym z najbardziej pożądanych przez czytelników i słuchaczy gatunków. Trzeba zaznaczyć, że ten format jest niezwykle trudny i wymaga dużego talentu. Po owocnej współpracy z Malcolmem XD (m.in. serial „Kroniki Koronawirusowe”, przebój ubiegłego roku, oraz „Edukacja”, kontynuacja debiutu twórcy), rozglądaliśmy się za innymi autorami biegłymi w tej dziedzinie. Juliusz Sipika, stand-uper przedstawił nam swój pomysł na audioserial i scenariusz pilota. Wyróżniała go lekkość i humor. Tekst z jednej strony nawiązujący do topowych amerykańskich sitcomów, z drugiej mocno lokalny, a przy tym czerpiący mocno ze sceny stand-up okazał się bardzo śmieszny. Wiedzieliśmy, że będzie to unikalna propozycja nie tylko na rynku audio, ale także serialowym. – tłumaczy Paweł Heba, Dyrektor Kreatywny Empik Go

Audioserial jest realizowany w formie tak zwanego mockumentu, który zyskał ogromną popularność dzięki takim produkcjom jak seriale „The Office” czy „Współczesna rodzina”. To projekty, które pod wieloma względami przypominają programy dokumentalne – mamy do czynienia z wystąpieniami przed kamerą, czy operatorami stale podążającymi za bohaterami - ale wszystko opiera się na parodii i satyrze. Fabuła „FAKAPU” kręci się dookoła pracy w korporacji, więc możemy liczyć tu na wykpienie i szydercze komentowanie najpopularniejszych mitów i legend (czy aby na pewno?) szarej rzeczywistości ogromnej firmy. Za scenariusz odpowiedzialny jest stand-uper Juliusz Sipika, który bezkompromisowo wyśmiewa korporacyjną kulturę pracy.

A czym „FAKAP" wyróżnia się na tle dotychczasowych produkcji Empik Go i co mówi to o całej platformie? Odpowiada Paweł Heba, Dyrektor Kreatywny Empik Go:

„FAKAP” wpisuje się w tę część oferty Empik Go, która skierowana jest do odbiorców poszukujących rozrywki. To kolejny serial aktorski, powstały specjalnie na potrzeby aplikacji i naszych subskrybentów. Mamy bardzo mocną ofertę dla czytelników i słuchaczy, na którą składa się 6 tys. audiobooków, 20 tys. podcastów i 30 tys. ebooków, ale naszym celem jest odpowiedź na aktualne potrzeby odbiorców. Stąd dystrybucja tak dużej liczby polskich podcastów oraz produkcja dedykowanych serii podcastowych, audioseriali czy słuchowisk dostępnych tylko w Empik Go (np. dwa sezony Kryminatorium). 

W rolach głównych czołówka polskich aktorów i stand-uperów. Gdy przyjrzycie się obsadzie, od razu zauważycie wśród nich swoich ulubieńców, których znacie z najlepszych występów. Postawiono na Michała Meyera, Sebastiana Stankiewicza i Szymona Mysłakowskiego, a także Magdę Smalarę, Karolinę Piechotę, Michała Zielińskiego oraz Mateusza Grydlika. Każda z granych przez nich postaci jest ekscentrykiem, o niecodziennych zainteresowaniach, przekonaniach i ambicjach. Jeśli ktoś nie mając talentu wciąż wierzy w zostanie aktorem albo prowadzi interes na boku szyjąc patriotyczne ubranka dla psów, to można śmiało spodziewać się po nim niespodziewanego. Wśród pracowników jest też gość z zagranicy, który do Polski trafił z Finlandii, a nad Wisłą najbardziej spodobał mu się tani alkohol…. Obsadę uzupełniają stand-uperzy - Łukasz „Lotek” Lodkowski, Mateusz Socha, Magda Kubicka, Paweł Chałupka, Błażej Krajewski oraz Adam Van Bendler, wśród których pojawiają się same perełki tego korporacyjnego świata - mamy trenera personalnego, twórcę wideo, kierownika ds. BHP, a nawet boksera i wyznawczynię teorii spiskowych. Reżyserem serialu został Krzysztof Czeczot, zaś producentem wykonawczym Osorno Media.

„FAKAP” jest pierwszym aktorskim audioserialem komediowym, na tym polega jego wyjątkowość, takiego formatu jeszcze w Polsce nie było. Julek Sipika pisząc scenariusz budował część postaci z myślą o swoich koleżankach i kolegach ze sceny stand-up, którzy finalnie wcielili się w te role. Udało nam się zaprosić do projektu fantastycznych komików, ścisłą czołówkę polskiego stand-upu. W produkcji wystąpili Mateusz Socha, Łukasz „Lotek” Lodkowski, Magda Kubicka, Adam Van Bendler, Błażej Krajewski czy Paweł Chałupka. Komicy poradzili sobie doskonale z aktorskim wyzwaniem i nie odstają ani trochę od profesjonalnych pierwszoplanowych aktorów, którzy znani są z kina czy telewizji. Marcin Meyer, Sebastian Stankiewicz, Karolina Piechota, Magda Smalara, Mateusz Grydlik, Michał Zieliński i Szymon Mysłakowski wypadli równie świetnie. Zależało nam na obsadzie rozumiejącej nowoczesny humor. Po nagraniach widzimy, że trafiliśmy w dziesiątkę podczas castingów, zarówno jeżeli chodzi o dobór profesjonalnych aktorów jak i komików. - opowiada Paweł Heba, Dyrektor Kreatywny Empik Go.

To wszystko brzmi wręcz jak mieszanka wybuchowa, dlatego zapowiedź aż sześciu odcinków (po 30 minut każdy) zwiastuje nam solidną dawkę humoru i rozluźnienia (np. po powrocie z pracy w korpo). Audioserialu można będzie słuchać w ramach abonamentu w aplikacjach mobilnych Empik Go na urządzenia z iOS-em i Androidem. Są one dostępne do pobrania z App Store oraz Google Play.

Z kodem fakap30 posłuchacie FAKAPu, ale nie tylko! Kod daje też dostęp do ponad 16 tys. audiobooków i podcastów + 30 tys. e-booków.

Aktywuj kod już dziś!

  1. Wejdź na stronę:www.empik.com/gofree
  2. Wpisz kod.
  3. Pobierz aplikację Empik Go.
  4. Zaloguj się i słuchaj!

Kod ważny do 15.04. Wymaga podpięcia karty płatniczej. Z abonamentu możesz zrezygnować w dowolnym momencie. Kod tylko dla NOWYCH użytkowników aplikacji.

--

Materiał powstał we współpracy z marką Empik Go

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu