Gry

Pula nagród w turnieju Dota 2 wyniesie ponad 8 milionów złotych!

Paweł Książek
Pula nagród w turnieju Dota 2 wyniesie ponad 8 milionów złotych!
10

Takiego turnieju gier komputerowych jeszcze nie było. The International to rozgrywki Dota 2, w których najlepsze zespoły zagrają o wielkie pieniądze. W puli nagród jest już ponad 8 milionów złotych. Część pieniędzy to zasługa miłośników popularnej produkcji Valve, którzy przez kilka miesięcy kupowal...

Takiego turnieju gier komputerowych jeszcze nie było. The International to rozgrywki Dota 2, w których najlepsze zespoły zagrają o wielkie pieniądze. W puli nagród jest już ponad 8 milionów złotych. Część pieniędzy to zasługa miłośników popularnej produkcji Valve, którzy przez kilka miesięcy kupowali specjalne kompendia. Kto zgarnie ogromne nagrody? O tym przekonamy się między 7 a 11 sierpnia. Najlepsi zagrają w Benaroya Hall w Seattle.

The International to rozgrywki, skupiające najlepsze drużyny Dota 2, wyłonione z eliminacji lub zaproszone przez producenta gry.  W sierpniu 16 zespołów poleci do Stanów Zjednoczonych, a dokładniej do Benaroya Hall, czyli świetnej sali koncertowej, która doskonale potwierdza prestiż turnieju. Na rozgrywki czekają ludzie na całym świecie. W tym samym czasie mają odbyć się regionalne finały World Championship Series w StarCrafta II, jednak w Internecie można znaleźć mnóstwo komentarzy, że Blizzard strzelił sobie w stopę, organizując zawody w tym samym czasie co The International.

TIhall

Benaroya Hall

Ponad 8 milionów złotych w puli nagród

Prestiż turnieju Dota 2 dają przede wszystkim ogromne pieniądze. Valve początkowo przeznaczyło na nagrody 1,6 miliona dolarów, a później postanowiło dokładać 25 % pieniędzy od sprzedanych kompendiów.  Od jednorazowej transakcji wychodzi 2,5 dolara, a w puli jest już 2,634,302 dolarów (w chwili pisania artykułu)! Można łatwo obliczyć, że turniej wsparło już ponad 400 tysięcy graczy. Dzięki wpłaceniu 10 dolarów, osoby te dostają różne nagrody w grze, które pojawiają się z przekroczeniem kolejnych progów, wyznaczonych przez Valve.

Impreza przez kilka godzin będzie na żywo transmitowana w szwedzkiej telewizji TV6, która do Seattle wyśle swojego przedstawiciela, a do studia zaprosi ekspertów od sportów elektronicznych.

Dota 2 coraz popularniejsza

Produkcja Valve z dnia na dzień jest coraz popularniejsza, co pokazują statystyki. W Dota 2 gra już ponad 4,5 miliona graczy. Po otwarciu darmowej wersji, liczba ta bardzo szybko wzrosła. Pojawiły się też kolejki nie tylko do wejścia na serwery, ale także do pobrania. Nieraz na swoją kolei czeka ponad 100 tysięcy osób. To jest naprawdę dobry wynik i pewnie z czasem będzie się poprawiał. Zwłaszcza, kiedy nadejdzie sierpień i rozgrywki The International, które z pewnością przyciągną setki tysięcy widzów.

TIgracze

Wzrost pokazujący wzrost liczby graczy Dota 2.

Takiego turnieju nie było

Pula nagród czyni ten turniej najbardziej prestiżową imprezą w historii e-sportu. Nigdy nie było zawodów, w których pula sięgnęłaby takiej kwoty. Warto dodać, że te pieniądze przeznaczone są na jeden turniej, a nie na cały sezon. Emocjonujące spotkania w połączeniu z świetną scenerią Benaroya Hall dadzą niezapomnianą imprezę. Fani StarCrafta II w wielu wypowiedziach zaznaczyli, że porzucą oglądanie transmisji z WCS właśnie na rzecz The International. Nie tylko miłośnicy produkcji Blizzarda zainteresowali się tą imprezą. TI przykuło także uwagę graczy innych platform, którzy mogą tylko pozazdrościć uczestnikom mistrzostw Dota 2 możliwości gry o tak wielkie pieniądze.

http://youtu.be/Eqk9C1wVT0U

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Valvedota 2