Gry

Gracze łączą siły w walce o lepsze PlayStation Network. Możecie do nich dołączyć

Paweł Winiarski
Gracze łączą siły w walce o lepsze PlayStation Network. Możecie do nich dołączyć
4

PlayStation Network nie jest usługą idealną. Nie żeby jakaś idealna usługa istniała, ale jednak PSN-owi można wiele rzeczy zarzucić. Niespecjalnie wierzę w społeczne inicjatywy, ale może tym razem coś się zmieni. Ruszyła bowiem akcja, której celem jest ulepszenie sieciowej usługi Sony. Po pierwsz...

PlayStation Network nie jest usługą idealną. Nie żeby jakaś idealna usługa istniała, ale jednak PSN-owi można wiele rzeczy zarzucić. Niespecjalnie wierzę w społeczne inicjatywy, ale może tym razem coś się zmieni. Ruszyła bowiem akcja, której celem jest ulepszenie sieciowej usługi Sony.

Po pierwsze nie jestem zdziwiony. O ile jeszcze w przypadku darmowych usług można pewne rzeczy przemilczeć, o tyle przy abonamentach użytkownicy mają prawo - a co więcej powinni - walczyć o swoje. Choć zawsze najskuteczniejszym sposobem jest walka portfelem i rezygnacja z abonamentu. Tym jednak razem postanowiono na dialog i jasne określenie potrzeb. Szczególnie, że pewne funkcje w PSN-ie miały się pojawić, a wciąż na nie czekamy, choć PlayStation 4 jest już na rynku prawie dwa lata.

- możliwość ustawienia statusu online/offline,
- lepsza funkcjonalność listy znajomych - pseudonimy, możliwość dodawania do grup czy kategorii,
powiadomienia offline/online,
- możliwość wysyłania nagranych materiałów wideo do konkretnego znajomego z listy,
- lepsza organizacja i możliwość wyszukiwania informacji na liście pobranych produktów i w bibliotece konsoli,
- naprawienie błędu, przez który dostęp do sklepu staje się możliwy dopiero po restarcie konsoli.

To tylko kilka postulatów zamieszczonych przez graczy, którzy postanowili powalczyć o lepszy PSN. Sam mam chyba największe problemy z ostatnim z nich, choć od kilku tygodni jest jakby lepiej. Faktycznie zdarzało mi się jednak restartować konsolę, bo sklep zawieszał się zaraz po włączeniu. Mamy rok 2015, przydałaby się też dwuetapowa weryfikacja konta. Jednak wiele osób podłącza do PSN-u swoje karty, powierza więc przynajmniej część swoich pieniędzy systemowi bezpieczeństwa usługi. A historia pokazała, że czasem nie jest z nim najlepiej.

Inicjatywa wyszła od użytkowników NeoGAFa i jeśli chcecie do niej dołączyć, wejdźcie tu. Akcja zaczyna się powoli rozkręcać i jestem prawie pewien, że nie umknie uwadze Sony. Może w ten właśnie sposób uda się wyeliminować najbardziej dokuczające usłudze niedogodności i błędy. Na stronie można dodać własne propozycje oraz głosować na już umieszczone propozycje. A jeśli z pomocą mediów zajmujących się elektroniczną rozrywką możemy dostać fajniejszą usługę, czuję się w obowiązku, by o takiej inicjatywie Wam napisać.

grafika: 1, 2

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu