Google

Wciągająca gra, którą odpalicie nawet na słabym komputerze. Dzięki, Google!

Kamil Świtalski
2

Google lubuje się w tzw. easter eggach — tym razem odkryto tekstową grę przygodową, która dostępna jest bezpośrednio w wyszukiwarce!

Twórcy oprogramowania lubią zostawiać w swoich produktach sporo poukrywanych niespodzianek, które czasami udaje się odkryć w miarę sprawnie, a czasami... dobicie się do nich trwa latami — jak chociażby ostatni z sekretów w Doom II, który odnaleziono po dwudziestu czterech latach. Google nie jest w tym wcale gorsze — czasami serwuje zmiany widoczne gołym okiem (ot, jak chociażby Mario Karty w Google Maps), ale nie brakuje także tych skrzętnie ukrytych. Tak jak tekstowej przygodówki, którą można uruchomić w przeglądarce internetowej — jeżeli tylko wie się jak.

Tekstowa przygodówka w przeglądarce Google: jak ją włączyć?

Sprawa zasadniczo nie jest specjalnie skomplikowana jeżeli tylko wiemy gdzie szukać. A szukać będziemy, rzecz jasna, w przeglądarce Google — chociaż lojalnie ostrzegam, że standardowe google.pl u mnie nie zadziałało, dopiero skorzystanie z adresu https://www.google.com/ncr (czyli bez przekierowania na lokalną stronę) przyniosło zamierzony efekt. W polu wyszukiwarki wystarczy wklepać text adventure, a dalej to już nie pozostaje nam nic innego, jak tylko uruchomić konsolę, w której toczyć się będzie gra. W przypadku Firefoxa będzie to kliknięcie prawym przyciskiem myszy -> wybranie opcji Zbadaj Element, a w otwartym menu przejście do zakładki Konsola. W przypadku Google Chrome sprawy mają się analogicznie — jednak poleceniem które nas interesuje po wywołaniu menu jest Zbadaj.

I kiedy w konsoli wpiszemy magiczne Yes, otrzymamy instrukcję do gry i zacznie się przygoda. Ot, taka ciekawostka dla ludzi, którzy się nudzą, lubią podobne smaczki, albo po prostu tęskni im się za tekstówkami i nie mają ich nigdzie pod ręką.  Zawsze to miła rozrywka dla zabicia czasu ;-).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu