Google

Mapy Google bez konkurencji? Integracja z aplikacjami muzycznymi i transport publiczny na żywo

Konrad Kozłowski
Mapy Google bez konkurencji? Integracja z aplikacjami muzycznymi i transport publiczny na żywo
29

Czy za jakiś czas będziemy potrzebować tylko jednej aplikacji do każdego rodzaju podróży? Google na pewno ma taką nadzieję, bo nowe Mapy Google to spory krok naprzód.

Pierwszą z wprowadzonych nowości jest integracja z usługami muzycznymi: Spotify, Apple Music oraz Google Play Music. Ciągłe przełączanie się pomiędzy nimi podczas spaceru czy głównie w trakcie prowadzenia auta potrafi być frustrujące. O tym jak bardzo przydatne jest połączenie obydwu aplikacji ze sobą mogli przekonać się już jakiś czas temu użytkownicy aplikacji Waze - należę do nich, dlatego już jakiś czas temu zastąpiłem Mapy Google w roli nawigacji właśnie Waze'em. Czy to samo zrobią użytkownicy transportu publicznego?

Powód ku temu jest naprawdę solidny, ale już na wstępie zaznaczę, że nowość dotyczy tylko 80 miast na świecie. Mieszkańcy tych miejscowości wkrótce będą mogli śledzić transport publiczny w czasie rzeczywistym wewnątrz aplikacji Map Google. Oprócz atrakcyjności tego rozwiązania, z wprowadzenia tej funkcji płyną także realne korzyści, ponieważ aplikacja będzie w stanie jeszcze dokładniej przewidzieć czas dojazdu do punktu docelowego, a na Androidzie będzie informować użytkowników nawet o pojawiających się opóźnieniach na trasie.

Co więcej, na przykład w Sydney dostępna będzie także informacja o... poziomie zatłoczenia wewnątrz autobusu, którym mamy dojechać do pracy czy szkoły. Zanim podjedzie na przystanek już będzie wiadomo, czy będą w środku wolne miejsca siedzące.

Do gustu najbardziej przypadła mi jednak chyba nowość dotycząca mieszanych sposobów podróżowania. Do tej pory należało jednoznacznie określić, czy przemieszczać będziemy się z użyciem samochodu, transportu publicznego czy pieszo. Mapy Google nareszcie będą w stanie połączyć kilka metod podróżowania w ramach jednej trasy, co na pewno pomoże wielu osobom lepsze zaplanowanie trasy, na przykład podczas wizyty w innym mieście, gdy wymagane jest zaparkowanie auta, a następnie wybranie się w dalszą drogę pieszo lub tramwajem czy autobusem.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu