Google

Sklep sprzedał zupełnie nowego Chromecasta jeszcze przed premierą - to nawet zabawne

Konrad Kozłowski
Sklep sprzedał zupełnie nowego Chromecasta jeszcze przed premierą - to nawet zabawne
28

Trudno uwierzyć w taką pomyłkę, ale czy na pewno to była pomyłka? Kto wie. Zupełnie nowy Chromecast 3. generacji trafił w ręce klientów jeszcze przed premierą. Jakie nowości przygotowało Google?

Ilekroć poruszam tematykę serwisu VOD dostępnego w Polsce, a który jeszcze nie oferuje wsparcia dla Chromecasta, to w komentarzach pojawia się co najmniej jedna wiadomość dotycząca tego faktu. To pozwala mi sądzić, że wśród naszych czytelników, czyli bądź co bądź osób zainteresowanych tematyką nowych technologii, nie brakuje użytkowników tego urządzenia od Google. Jestem ciekaw, którą generację urządzenia posiadacie - pierwszą, drugą, a może model Ultra? A może będziecie chętni na zakup nowej wersji, która za niedługo pojawi się w sklepach?

Co dokładnie uległo zmianie? To bardzo dobre pytanie, ponieważ Google nie zaprezentowało jeszcze nowego Chromecasta (3. generacji), a mimo to zdążył on już trafić do klientów. Jakim cudem? Otóż sklep Best Buy w USA popełnił błąd i realizując zamówienie pomylił nowy ze starym modelem wysyłając paczkę z niezaprezentowanym jeszcze urządzeniem. Zdziwiony użytkownik opublikował zdjęcia w sieci upewniając się, że faktycznie ma do czynienia z Chromecastem 3. generacji, który dopiero zostanie pokazany.

Nie wiemy do jakich zmian doszło wewnątrz okrągłej obudowy, ale bez wątpienia ona uległa odświeżeniu. Google zrezygnowało z połyskującego plastiku, który zastąpiła matowa czerń, a całość jest nieco grubsza. Zdaniem klienta porzucono magnetyczne złącze ułatwiające podłączenie Chromecasta do portu HDMI. Nadal obecne jest złącze microUSB, którego nie zastąpiono nowym USB-C. Co ciekawe, Google porzuciło logo Chrome(casta) na rzecz własnego, dlatego na froncie urządzenia znajduje się literka "G" goszcząca również na smartfonach Pixel czy Pixelbooku.

Na wieści dotyczące specyfikacji nowego Chromecasta musimy zaczekać aż do konferencji zapowiedzianej na 9 października - spodziewane są ulepszenia w kwestii łączności Wi-Fi oraz Bluetooth. Czy przygotowano coś jeszcze? A może niespodzianką będzie uwzględnienie obsługi rozdzielczości 4K w ramach tradycyjnego modelu Chromecasta, bez potrzeby obecności na rynku drugiej wersji Ultra?

Źródło, zdjęcia: 9to5Google.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu