Artykuł sponsorowany

Gra o wystrój. Jak urządzić pokój gamingowy

Redakcja Antyweb
Gra o wystrój. Jak urządzić pokój gamingowy
2

Bez czego nie obejdzie się żaden pokój gracza? Bez dobrego PC, laptopa czy konsoli, to oczywiste. Ale czy każdy pokój z dobrym sprzętem od razu staje się gamingowy? O tym, jak stworzyć wyjątkowe i stylowe miejsce dla realizacji swojej pasji - w poniższym artykule.

Niezależnie od tego, czy grasz hobbystycznie, czy zawodowo, kiedy gaming staje się znaczącą i ważną częścią Twojego życia, pragniesz urządzić oddzielny pokój, by zapewnić sobie komfort grania.

Wybrać dobry sprzęt i zamontować LEDy dookoła - to zdecydowanie za mało. Na co zwrócić uwagę podczas urządzania, aby było wygodnie, stylowo i wzbudzało podziw (i może odrobinę zazdrości) w znajomych? Jest kilka podstawowych rzeczy:

Funkcjonalność

Łączysz przestrzeń do grania z sypialnią? A może masz ten luksus oddzielnego pomieszczenia, które możesz przeznaczyć na gry? W zależności od dostępnego miejsca możesz pozwolić sobie na mniejsze bądź większe modyfikacje.

Jeśli w jednym pokoju musisz zmieścić strefę odpoczynku, pracy bądź nauki oraz hobby, zaplanuj to na samym początku remontu. Wybierz wygodne łóżko i biurko, które pomieści cały sprzęt. Nie ustawiaj je zbyt blisko siebie, dla większego komfortu możesz wyodrębnić poszczególne strefy za pomocą fototapet. Minimalistyczny relaksujący motyw nad łóżkiem czy stylowa fototapeta nad roboczym miejscem efektownie i skutecznie podzielą przestrzeń, dzięki czemu zarówno sen, jak i granie (oraz praca) będą bardziej przyjemne.

Dysponując całym pokojem, możesz urządzić się jak dusza zapragnie. W minimalistycznej wersji wystarczy wygodne biurko i dobre krzesło, ale nigdy nie zaszkodzi jakaś kanapa i kilka półek na ścianie. Duża fototapeta na całą ścianę uzupełni wystrój. Technologia druku cyfrowego umożliwia stworzenie tapety z dowolnym motywem, dlatego jeśli chcesz oglądać swoje ulubione postacie z gry również poza ekranem, jest to prostsze, niż myślisz. Niektóre sklepy internetowe proponują darmową wizualizację tapety we wnętrzu, więc możesz sprawdzić jej wygląd w Twoim pokoju jeszcze przed zakupem.

Oświetlenie

Nie bagatelizuj znaczenia dobrego oświetlenia, gdyż tworzy ono nie tylko nastrój, ale i wpływa na komfort grania. Zamontuj diody LED, wybierz oświetlenie punktowe i zadbaj o delikatne rozsiane światło. Unikaj jaskrawych żarówek o dużej mocy, gdyż odbłysk na monitorze w złym momencie może zadecydować o negatywnym wyniku rozgrywki.

Warte omówienia są także rolety i zasłony. Granie czy oglądanie czegoś w słoneczny dzień nie należy do przyjemnych, więc nie oszczędzaj i na zaciemniających właściwościach zasłon. Lepsze zaciemnienie przekłada się na większy komfort grania, pracy oraz odpoczynku.

Dekoracje

Jeśli podstawowe meble i sprzęt już są, warto nadać wnętrzu charakteru. Możliwości dekoracji wnętrza jest mnóstwo, a do najbardziej popularnych należą obrazy, plakaty, fototapety i figurki, przedstawiające ulubione postacie.

Wybierając fototapetę, zwróć uwagę na jej jaskrawość i kontrastowość. Zazwyczaj stanowi ona tak mocny akcent we wnętrzu, że na oklejonej ścianie nie należy umieszczać już dodatkowych ozdób. Pozostałe ściany możesz uzupełnić plakatami o ulubionej tematyce.

Dla kolekcji figurek warto stworzyć specjalną przestrzeń. Wybierz wąskie półki i umieść je na wysokości, która zapewni figurkom najlepszą widoczność. Możesz podświetlić półki taśmą LED i tym samym stworzyć dodatkowe źródło światła.

Najprostszy i najmniej czasochłonny sposób na dekorację pokoju - to plakaty bądź obrazy. Plakaty są tanie, lecz niezbyt trwałe, dlatego warto umieścić je w przeszklonych ramkach. To zabezpieczy papier przed kurzem, aczkolwiek światło słoneczne nadal może je uszkodzić. Unikaj umieszczania ulubionych plakatów naprzeciwko okna bądź w miejscu, szczególnie narażonym na promieniowanie UV.

Bardziej trwałą opcja są obrazy na płótnie, stworzone metoda druku cyfrowego. Nie są podatne na działanie czynników zewnętrznych i zachowują swój wygląd przez wyjątkowo długi czas. Ogromny wybór motywów i możliwość indywidualizacji czynią takie obrazy świetnym prezentem i doskonałym dodatkiem do wystroju. Zamiast ograniczać się kilkoma niewielkimi plakatami, możesz wybrać ogromny obraz, zaprojektowany specjalnie dla Ciebie.
okoj gamingowy ozdoby obrazy

Podsumowanie

Projektując swój wyjątkowy pokój gamingowy, zadbaj nie tylko o odpowiedni sprzęt i wygodne meble, ale także o stylowy wystrój. Zapewni to większą przyjemność z rozgrywki i, prawdopodobnie, spowoduje zazdrość i podziw w oczach znajomych. Jeśli gry są dla Ciebie czymś więcej niż pasja, warto zainwestować w gamingową aranżację pokoju. Skorzystaj z naszych rad i stwórz wnętrze, w którym każda spędzona chwila stanie się wyjątkowo przyjemna.

Artykuł powstał we współpracy z marką uwalls.pl

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu