Seriale

Gra o Tron w feudalnej Japonii już niedługo od Netflix

WM
Weronika Makuch
4

Jeżeli czujecie się zwiedzeni zakończeniem Gry o Tron, możecie spróbować zapełnić dziurę w sercu nadchodzącą produkcją Netflixa. O ile lubicie samurajskie klimaty.

Netflix wie, jak podążać za trendami. Na Grę o Tron długo nie było mocnych. Serial absolutnie zawładnął świadomością wszystkich i musieliśmy się z tym pogodzić. Zakończył się jednak wraz z ósmym sezonem, pozostawiając pole do popisu nowym graczom. Netflix zareagował natychmiast. Platforma zapowiedziała nową serię zatytułowaną Age of Samurai: Battle For Japan. Serial przedstawiany jest jako dramat dokumentalny, opowiadający o czasach feudalnej Japonii.

Age of Samurai: Battle For Japan będzie Grą o Tron o samurajach?

Fabuła serialu opowie o konfliktach między królestwami kierowanymi przez żądnych władzy watażków. Wedle zapowiedzi Age of Samurai: Battle For Japan ma zarówno bawić, jak i uczyć. Przedstawione wydarzenia zostaną oparte na faktach. Jednym z głównych bohaterów serii ma być Date  Masamune, watażka, o wdzięcznym przydomku "Jednooki smok" (the One-Eyed Dragon). Nie będzie miał jednak zbyt wiele wspólnego z ziejącymi ogniem bestiami. Legenda głosi, że Masamurne wydłubał własne oko, aby pozbyć się infekcji ospy. Date wydaje się osobą, która lubiła podejmować kontrowersyjne decyzje. Poza praktykowaniem radykalnej medycyny na przykład zamordował swojego młodszego brata, aby oczyścić sobie linię sukcesji.

Do 17 roku feudał był odpowiedzialny za rodzinny klan. Prowadził jednak dalsze ekspansje, podbijając kolejne klany, aby móc zjednoczyć jak największą część Japonii pod swoimi rządami. Brał udział w wielu znaczących dla Japonii bitwach i na stałe zapisach się na kartach azjatyckiej historii. Sukcesywnie rozwijał stosunki zagraniczne, nie zamykając się na chrześcijańskich kupców. Doczekał się wielu dzieci z licznymi konkubinami. Istnieją nawet przesłanki wskazujące na homoseksualne wątki w jego historii. Dla Kraju Kwitnącej Wiśni stał się bardzo ważną postacią, która nieraz pojawiała się już w serialach, filmach, literaturze, a nawet grach wideo.

Nadchodzi prequel Gry o Tron! Przedstawiamy wszystko, co musicie wiedzieć

Serial nie ma jeszcze oficjalnej daty premiery. Obecnie nagrywany jest w Japonii, Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie. Podobno ma zostać wyemitowany jeszcze w tym roku. Za produkcję serialu odpowiedzialni są specjaliści z Smithsonian Canada i Cream Productions. Niestety nie znamy jeszcze nazwisk aktorów, którzy mieliby zagrać główne role. Trudno już teraz stwierdzić, czy Age of Samurai: Battle for Japan faktycznie stanie się idealnym substytutem po Grze o Tron. Wierząc w zapowiedzi twórców, otrzymamy niesamowitą opowieść inspirowaną japońską sztuką i powieściami graficznymi noir. Wszystko brzmi naprawdę pięknie. Oby Netflix nas nie zwiódł.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu