Google

GPhone w lutym?

Grzegorz Marczak
6

Na początku Gphone miał być rywalem dla Iphone firmy Apple, szybko jednak okazało się, że pod tą nazwą kryje się nowy system operacyjny dla telefonów komórkowych i PDA. Szybko też okazało się, że nowy system będzie zbudowany w o platformę programistyczną o nazwie Android (zbudowaną na bazie linuxa)....

Na początku Gphone miał być rywalem dla Iphone firmy Apple, szybko jednak okazało się, że pod tą nazwą kryje się nowy system operacyjny dla telefonów komórkowych i PDA. Szybko też okazało się, że nowy system będzie zbudowany w o platformę programistyczną o nazwie Android (zbudowaną na bazie linuxa).

Kiedy wiemy już, że Gphone to nie telefon to pytanie jakie się nasuwa w jakich telefonach Google zdecyduje się umieścić swój system operacyjny i jak będą one wyglądały (bo kto będzie ich producentem można w tej chwili już chyba zgadywać).

W intenecie (dzięki serwisowi Gizmodo) pojawiły się pierwsze zdjęcia prototypu GphoneOczywiście nie można sugerować się wyglądem tego urządzenia ponieważ prototyp ma służyć głównie do testowania aplikacji przez developerów i inżynierów i nie musi zachwycać nas swoim wyglądem i designem.

Serwis APCmag.com przewiduje, że pierwsze telefony działające z systemem operacyjnym od google zobaczymy 11 lutego podczas Mobile World Congress expo.

Swoją drogą bardzo ciekawy jestem czy naprawdę system operacyjny zastosowany w urządzeniach mobilnych może aż tak bardzo poprawić użyteczność tych urządzeń w stosunku do tego co możemy z nimi (i w nich) robić już dziś?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu