Świat

Remember The Milk w gmail i kalendarzu od google

GM
Grzegorz Marczak
5

Gmail od początku kiedy tylko się pojawił stał się moją główną aplikacja do poczty elektronicznej - nie oznacza to oczywiście, że jest on pozbawiony wad i niedociągnięć - spełnia on jednak moje potrzeby jeśli chodzi o tego typu aplikacje. Dzisiaj dowiedziałem się, że moja poczta i kalendarz (ta...


Gmail od początku kiedy tylko się pojawił stał się moją główną aplikacja do poczty elektronicznej - nie oznacza to oczywiście, że jest on pozbawiony wad i niedociągnięć - spełnia on jednak moje potrzeby jeśli chodzi o tego typu aplikacje.

Dzisiaj dowiedziałem się, że moja poczta i kalendarz (ta opcja była już chyba wcześniej) w niej zawarty dzięki integracji z Remember the milk (task manager) zyskuje bardzo dużo nowych i ciekawych możliwości. Pokaz co daj i jak może wyglądać RTM w google obejrzeć można na screencascie zrobionym przez autorów RTM.Zadania z RTM wyświetlane są w naszej poczcie Gmail jako osobne okno z zadaniami. Dzięki temu możemy do tworzonych zadań dodawać elementy takie jak maile, oczywiście zadania możemy przeszukiwać, ustalać priorytety oraz tagować. Każde z zadań może mieć różne statusy jak na prawdziwe narzędzie do zarządzania zadaniami przystało (skasowane, zakończone, w trakcie itp). Bardzo przydatną funkcją jest też tworzenie zadań na podstawie mail - będziemy mogli stworzyć zadania przypominające nam o danym mailu (reminder, follow up) itp.

Wdrożono też początki automatyzacji zadań, możemy na przykład poprzez zakończyć dane zadania poprzez wysłanie maila itp.
Integracja z RTM była możliwa dzięki temu, że google udostępniło Gmail/Greasemonkey API. Bardzo ciekawe jak inne serwis będą wykorzystywać możliwości jakie daje integracja z Goole? - miałbym naprawdę kilka ciekawych pomysłów i potrzeb jakie można by zrealizować w sposób jaki pokazał RTM.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: