Świat

Pligg znalazł sposób na finansowanie projektu

Grzegorz Marczak
1

Pligg to taka mała aplikacja php/mysql która przy odrobinie wprawy może dość dobrze imitować serwis typu digg.com. Swojego czasy nasz internet zalany był nowymi błyskotliwymi pomysłami na wykorzystanie tego skryptu - powstawały więc, diggi motoryzacyjne, o gotowaniu o biznesie i o czymkolwiek tam je...

Pligg to taka mała aplikacja php/mysql która przy odrobinie wprawy może dość dobrze imitować serwis typu digg.com. Swojego czasy nasz internet zalany był nowymi błyskotliwymi pomysłami na wykorzystanie tego skryptu - powstawały więc, diggi motoryzacyjne, o gotowaniu o biznesie i o czymkolwiek tam jeszcze. Niestety większość z tych serwisów nie była przez autorów wzbogacona nawet o własną grafikę czy logo - taka instalacja z pudełka.

Kolejny raz o Pliggu było głośno w momencie kiedy autorzy postanowili sprzedać prawa do skryptu i serwisu - nie wiadomo czy nie było klientów czy też po prostu postanowili jeszcze raz spróbować.


Pligg w czystej postaci nie skażony żadną zmianą.

Tym razem Pligg chce szukać pieniędzy w nieco inny sposób - autorzy zamierzają uruchomić coś na kształt ning.com czyli generator serwisów społecznościowych (w tym przypadku diggo podobnych). W serwisie takim każdy nawet największy techniczny laik będzie mógł stworzyć własnego digga. Pieniądze natomiast mają pochodzić z reklam - generowane mini diggi (a może nie mini) będą darmowe ale oczywiście właściciele pligga obłożą je reklamami. Wydaje się patrząc na popularność skryptu, że ta metoda na pozyskanie finansów może zadziałać.

Warto również zwrócić uwagę jak do tej pory serwis i sam skrypt się rozwinął - pamiętam jak strona pligg.com wyglądała jak wsparcie dla małego lokalnego projektu. Teraz natomiast mamy profesjonalnie wykonany serwis z dodatkami do skryptów (które można kupić) oraz sprzedający wersję PRO pligga.

Ciekawy jestem czy ten pomysł odniesie sukces?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu