Bank

GOonline - widzieliśmy już zupełnie nową bankowość elektroniczną dla klientów BNP Paribas

Grzegorz Ułan
GOonline - widzieliśmy już zupełnie nową bankowość elektroniczną dla klientów BNP Paribas
17

Wróciłem właśnie z konferencji prasowej BNP Paribas, na której przedstawiciele banku zaprezentowali zupełnie nową bankowość elektroniczną dla swoich klientów - GOonline.

Przejecie Raiffeisen Bank Polska, zupełnie nowy rachunek Konto Otwarte na Ciebie czy w końcu zmiana przydługiej nazwy na BNP Paribas, to był tylko początek zmian, teraz czas na bardziej odczuwalne dla klientów, czyli nowa bankowość elektroniczna GOonline.

Przyznam, że nie widziałem wcześniej, jak wygląda aktualna bankowość elektroniczna BNP Paribas, ale z tego co widziałem na prezentacji i ze słów przedstawicieli banku wynikało, że jest dość archaiczna i jej zmiana na nową była wręcz koniecznością, by nadążyć za trendami panującymi na rynku.

Przemysław Furlepa, Wiceprezes Zarządu Banku BNP Paribas, odpowiedzialny za Obszar Bankowości Detalicznej i Biznesowej:

Duża liczba funkcjonalności w bankowości elektronicznej, to dla współczesnego klienta już za mało. Kiedy dostępność pewnych możliwości staje się standardem, wyróżnikiem rynkowym musi być sposób ich udostępniania. Przy projektowaniu GOonline priorytetem było dla nas zindywidualizowanie systemu w taki sposób, by każdy klient widział przede wszystkim to, co dla niego jest ważne. GOonline to bankowość internetowa dla każdego użytkownika, niezależnie skąd do nas przychodzi. Nie chcemy zajmować użytkownikowi czasu, dlatego zawsze wyeksponowany będzie jego najważniejszy produkt, a do jego obsługi wystarczy minimalna liczba kliknięć. Pełna dostępność, bezpieczeństwo i łatwość korzystania idealnie opisuje charakter naszej bankowości internetowej. GOonline umożliwia naszym użytkownikom wprowadzanie zmian na bieżąco, zgodnie z ich oczekiwaniami, dlatego oddajemy władzę w ręce klientów naszej bankowości elektronicznej.

Rzeczywiście nowe GOonline wygląda już nowocześnie, po zalogowaniu się na swoje konto uzyskujemy dostęp do najczęściej używanych w bankowości elektronicznej opcji, czyli podgląd salda i dostępnych środków na karcie kredytowej czy kwotę kredytu pozostającą do spłacenia - wszystko w postaci przejrzystych kafelków, do tego historię przelewów oraz opcję zdefiniowania nowego, wybrania go z szablonów lub z listy najczęściej wykonywanych.

Same przelewy zaprojektowano w ten sposób, aby można wybrać rodzaj przelewu, albo bezpośrednio z menu albo już po uruchomieniu formatki, do wyboru mamy przelew krajowy, zagraniczny czy podatkowy, już ze zdefiniowanymi polami wymaganymi w wybranym rodzaju przelewu.

Zaskakująca była deklaracja, że nowy system to nie tylko zmiany wizualne, ale i zmiany których nie widać gołym okiem, a które pozwolą na pełna dostępność bankowości elektronicznej, nawet podczas jego aktualizacji. Zapewne wielu z Was kojarzy te cotygodniowe alerty o niedostępności wybranych systemów w Waszych bankach, głównie w weekendy - klientów korzystających z nowego GOonline w BNP Paribas ma ten problem nie dotyczyć, przynajmniej nie w takim zakresie, jak klientów innych banków.

Krzysztof Suchan, Dyrektor Departamentu Nowy Bank w BNP Paribas:

W BNP Paribas pracuje zespół pasjonatów i entuzjazmów, który kontestuje przyjęte schematy i korzysta z tych już sprawdzonych. Otwarcie słuchamy, pytamy, projektujemy dla naszych klientów, by z nimi przetestować te rozwiązania i odsiać deklaratywne potrzeby od rzeczywistych. Kluczowa dla nas jest informacja zwrotna od klienta, dzięki czemu wprowadzamy, udoskonalamy i zmieniamy zaproponowane rozwiązania. GOonline jest zaprojektowany tak, aby się zmieniać wraz z preferencjami użytkowników i - co ważne - bez przerw technicznych na aktualizacje, co oznacza maksymalizację dostępności w rozumieniu gotowości do pracy i dostępności dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Nasz system ma charakteryzować się przyjaznym designem, prostymi procesami i transparentnością, by tylko pozytywnie zaskakiwać.

Nowa bankowość elektroniczna GOonline w BNP Paribas dostosowana już jest do zmian, które czekają nas 14 września w związku z wejściem nowych przepisów PSD2, w szczególności zmiany związane z bezpieczeństwem podczas logowania. Od połowy września wdrożone zostanie silne uwierzytelnianie w postaci dodatkowego potwierdzania logowania w aplikacji mobilnej GOmobile oraz dodawanie urządzeń do zaufanych, by takiego potwierdzania nie trzeba było stosować za każdym razem.

Od kiedy będzie można korzystać z nowej bankowości elektronicznej? Pierwsi klienci BNP Paribas uzyskają dostęp do nowego GOonline już dziś popołudniu, będą to klienci, którzy aktywnie korzystali do tej pory z bankowości online, w następnej kolejności będą to klienci aktywnie korzystający z płatności kartami. W ten sposób systematycznie dostęp będą uzyskali kolejni klienci, a koniec migracji i wyłączenie starego systemu przewidziany jest na drugi kwartał 2020 roku.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu