Bank

Pierwszy bank w Polsce udostępnia możliwość założenia konta firmowego „na selfie”

Grzegorz Ułan
Pierwszy bank w Polsce udostępnia możliwość założenia konta firmowego „na selfie”
0

Bank Pekao poinformował dzisiaj o wdrożeniu dla firm możliwości założenia konta firmowego zdalnie, dzięki czemu osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą będą mogły szybko i prosto założyć sobie konto bez wizyty w oddziale.

Zdalne zakładania konta bez wychodzenia z domu i konieczności odwiedzania w tym celu oddziału banku, nie jest niczym nowym, już kilka banków wdrożyło to udogodnienie swoim klientom indywidualnym (w tym również Bank Pekao). Jednak w ofercie dla mikroprzedsiębiorców taka opcja pojawia się po raz pierwszy, a często jest im bardziej przydatne niż klientom indywidualnym. Opcja ta dostępna jest przez całą dobę i przez 7 dni w tygodniu.

Remigiusz Hołdys, dyrektor zarządzający w pionie bankowości detalicznej Banku Pekao S.A.:

To duża innowacja i kolejny dowód wkraczania naszego banku w cyfrowy świat. Wiemy, że dla mikroprzedsiebiorców ważny jest czas i minimum formalności. Dlatego czas otwarcia produktów firmowych w Pekao skrócono do 10 minut. Nowy proces został bardzo dobrze przyjęty przez klientów i doradców bankowych. Jesteśmy przekonani, że sprostamy oczekiwaniom najbardziej wymagających mikroprzedsiebiorców.

Aby założyć zdalnie konto wystarczy mieć przy sobie plastikowy dowód osobisty, komputer no i dostęp do internetu, całość ma zajmować 10 minut. Z opisu procedura zakładania konta online wygląda na podobną, jak dla klientów indywidualnych w Banku Santander (dawniej Bank Zachodni WBK), mogę więc potwierdzić, że tyle wystarczy, by już zacząć korzystać z nowego konta w banku.

Za pomocą kamery przesyłamy swoje zdjęcie, jak i zdjęcie dowodu, które są później porównywane przez specjalny algorytm, po pozytywnej weryfikacji możemy dobrać jeszcze dodatkowe produkty, jak kartę debetową czy dostęp do bankowości elektronicznej Pekao24 dla firm. Na koniec pozostaje załączyć wniosek o otwarcie konta, w którym wystarczy podać NIP firmy, a pozostałe dane zaciągnięte zostaną automatycznie z CEIDG. To wszystko - konto na firmę założone.

Źródło: Bank Pekao.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu