Google

Google nie rozczarowuje atrakcjami przygotowanymi specjalnie na Halloween [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google nie rozczarowuje atrakcjami przygotowanymi specjalnie na Halloween [prasówka]
Reklama

Halloween to okazja dla inżynierów Google'a, aby wykazać się kreatywnością. W tym roku przygotowali oni doodle wraz z przeglądarkową mini grą. Zdecydowanie warto spróbować.

Nowe doodle na Halloween


Reklama

Z okazji Halloween logo Google'a zmieniło się w prostą minigierkę. Nie pierwszy i nie ostatni raz zresztą, bo kalifornijska firma przygotowuje tego typy niespodzianki regularnie. Tym razem do naszej dyspozycji oddano zręcznościową zabawę, w której wcielamy się w czarodzieja i walczymy z duchami. Każdy duch ma nad głową specjalny wzór, który musimy narysować na ekranie myszką lub palcem, aby go pokonać. Z czasem duchów jest więcej, a nad ich głowami pojawia się kilka wzorów. Poziom trudności zatem rośnie. Zdecydowanie warto się sprawdzić, bo gra mocno wciąga. Jednocześnie twórcy we wpisie na blogu podzielili się historią dotyczącą powstawania całego projektu. Jak się okazuje inspiracją do jego powstania był prawdziwy kot jednego z pracowników.

Motywy w Google Allo


Zostajemy w temacie Google'a. Komunikator Allo, który od jakiegoś czasu jest dostępny na urządzenia mobilne, wkrótce doczeka się obsługi motywów. Twórcy nie tak dawno wypuścili wersję 2.0, w której pojawiło się m.in. wsparcie dla dzielenia ekranu, a także monochromatyczny schemat kolorów. To właśnie ten ostatni, jak zapowiada serwis 9to5Google, ma być preludium to wprowadzenia zaawansowanych opcji personalizacji, a więc rozbudowanej bazy motywów, które pozwolą uczynić wygląd Allo takim, jaki odpowiada naszym gustom. Pytanie, czy to sprawi, że z aplikacji zaczną nagle korzystać miliony użytkowników. Jakoś wątpię.

Numery w Play będą zaczynać się od 4500


UKE przyznał sieci Play nową pulę numerów, czego powodem jest wyczerpanie dotychczasowej. Teraz operator będzie mógł oferować swoim klientom numery zaczynające się od cyfr 4500. To pierwszy taki przypadek, gdyż do tej pory numery komórkowe zaczynały się od 50, 51, 52, 53, 57, 60, 66, 69, 72, 73, 78, 79, 88. Wprowadzenie 4-cyfrowego przedrostka może wprowadzić pewną dezorientację wśród użytkowników..

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Reklama