Google

Problemy z usługami Google

Konrad Kozłowski
Problemy z usługami Google
11

Większość popołudnia upływa pod znakiem niedziałających usług Google. Mnie ten problem nie dotyczy, podobnie jak wielu innych użytkowników i z naszych informacji wynika, że w większości przypadków wina leży po stronie dostawcy - T-Mobile oraz Vectry. Są jednak od tego wyjątki.

Jeśli od pewnego czasu nie możesz skorzystać z jednej z usług Google - wyszukiwarki, Gmaila, YouTube'a czy Dokumentów - to nie jesteś sam. Doniesienia o problemach ze stabilnością usług docierają do nas z wielu stron. Wewnętrznie potwierdziliśmy problemy z uzyskaniem dostępu do Google przy połączeniu poprzez sieć T-Mobile (w przypadku Play, Plus oraz nju/Orange takich problemów nie odnotowaliśmy). Z informacji w sieci wynika, że w wielu sytuacjach winna jest także Vectra. To wszystko zbiegło się w czasie z awarią, która dotknęła użytkowników Google w Argentynie - tam sprawa ta ma jeszcze większe rozmiary.

Alternatywa?

Oczywiście do wyboru są jeszcze Bing od Microsoftu oraz nieśledzącej użytkowników DuckDuckGo - korzystam z obydwu wyszukiwarek i przy wielu okazjach uzyskiwane przez nie wyniki są takie same lub zbliżone do tych z Google. Dopóki sytuacja nie wróci do normy możecie dać szansę jednej z nich. Dostępu do Waszych Dokumentów czy Gmaila niczym nie zastąpimy, ale zamiast YouTube możecie wybrać Vimeo i znaleźć coś dla siebie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu