Google

Google+ z nowościami, Hangouty z aktualizacją - to mi się podoba!

Konrad Kozłowski
Google+ z nowościami, Hangouty z aktualizacją - to mi się podoba!
1

Dzisiejszego wieczoru Google miało swoją konferencję, podczas której omówione zostały nadchodzące zmiany i nowości w Google+ i Hangoutach. Google nadal w dużej mierze skupia swoją uwagę na zdjęciach, próbując w ten sposób zwiększyć zaangażowanie użytkowników oraz zachęcić nowych. To bardzo dobra str...

Dzisiejszego wieczoru Google miało swoją konferencję, podczas której omówione zostały nadchodzące zmiany i nowości w Google+ i Hangoutach. Google nadal w dużej mierze skupia swoją uwagę na zdjęciach, próbując w ten sposób zwiększyć zaangażowanie użytkowników oraz zachęcić nowych. To bardzo dobra strategia, ponieważ największy rywal - Facebook aktualnie ma w tej kwestii niewiele do powiedzenia.

Jak na razie mowa jest jedynie o aktualizacji Hangoutów dla Androida i będzie ona dostepna na przestrzeni najbliższych dni. Czego możemy się spodziewać? To czego oczekiwaliśmy od dłuższego czasu, czyli opcji załączania lokalizacji do wiadomości oraz obsługi wiadomości SMS. Dodatkowo wspierane są także teraz animowane pliki GIF. Aplikacja Google+ dla iOS ma zyskać opcję tworzenia kopii zapasowych zdjęć w oryginalnym rozmiarze. Nie będzie też wymagane uruchomienie aplikacji, ponieważ iOS7 pozwala na odświeżanie aplikacji w tle.

W temacie zdjęć Google przygotowało sporo nowości. Odszukiwanie zdjęć będzie teraz jeszcze łatwiejsze, gdyż przygotowane przez Googlersów algorytmy pozwalają na dokładniejszą analizę zdjęć i rozpoznawanie znajdujących się na nich przedmiotów, miejsc. Wystarczy wpisać czego szukamy ("zachód słońca", "plaża"), a w wynikach znajdą się tylko te konkretne fotografie.

Ulepszone zostało także autoopoprawianie zdjęć - możliwe będzie wyłączenie tej funkcji dla całych albumów lub manipulowanie dokonanymi przez Google zmianami. Gdy jednak zdecydujemy się na dokonywanie poprawek w drodze to pomoże nam w tym aplikacja Snapseed dla iOS i Androida. W niej pojawiła się funkcja HDR znakomicie radząca sobie szczególnie ze zdjęciami zrobionymi na zewnątrz.

Nie wolno wręcz pominąć funkcji Auto Awesome, która znajduje trzy zastosowania. Na podstawie kilku zdjęć "akcji" następujących po sobie potrafi przygotować jedną fotografię. Wyśmienicie zapowiada się także opcja "Eraser", która łączy kilka zdjęć, na których jesteśmy zasłonięci przez innych w jedno idealne ujęcie. Spore wrażenie robi również automatyczne tworzenie filmów z naszych nagrań i zdjęć.

Wszystkie opisywane nowości dla zdjęć i filmów dostępne mają być już w tym tygodniu, zaś sama funkcja "Auto Awesome Movie" działać będzie tylko na konkretnych urządzeniach z Androidem 4.3 i nowszym.

Google pochwaliło się także 540 milionami aktywnych użytkowników każdego miesiąca i ponad 1,5 miliardem zdjęć wgrywanych na serwery w ciągu każego tygodnia. Poprzez dzisiejsze nowości Google pragnie podziękować za dotychczasową aktywność i zachęcić do jej zwiększenia. Dacie/daliście się przekonać? :)

Więcej szczegółów oraz przykładów znajdziecie na blogu Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu