Google

Korzystasz z Windows XP? Google obiecuje dłuższe wsparcie niż Microsoft

Konrad Kozłowski
Korzystasz z Windows XP? Google obiecuje dłuższe wsparcie niż Microsoft
82

Po ponad dekadzie Windows XP lada moment przejdzie na zasłużoną emeryturę. Zgodnie z zapowiedziami Microsoftu od dnia 8 kwietnia 2014 roku system ten nie będzie otrzymywał aktualizacji oraz uaktualnień zabezpieczeń. Mimo wszystko, Windows XP nadal cieszy się sporą popularnością, dlatego Google posta...

Po ponad dekadzie Windows XP lada moment przejdzie na zasłużoną emeryturę. Zgodnie z zapowiedziami Microsoftu od dnia 8 kwietnia 2014 roku system ten nie będzie otrzymywał aktualizacji oraz uaktualnień zabezpieczeń. Mimo wszystko, Windows XP nadal cieszy się sporą popularnością, dlatego Google postanowiło nie pozostawiać samych sobie użytkowników XP i przeglądarki Chrome.

Oczywiście system Windows XP znajduje się na milionach maszyn nie tylko w domach, ale także firmach, organizacjach i tak dalej. Większość z nich do tej pory nawet nie pomyślała o aktualizacji systemu do nowszej wersji, kultywując między innymi zasadę "skoro tak jest dobrze, to po co cokolwiek zmieniać".

Zapewne długo po tym jak XP zakończy swój "oficjalny" żywot, wielu użytkowników nie wybierze nowszego rozwiązania - Google postanowiło więc wydłużyć wsparcie dla swojej przeglądarki na tym systemie o rok dłużej niż zamierza to robić Microsoft. W oficjalnym komunikacie padło też takie słowo jak "co najmniej", a więc nie jest to termin definitywny. Wszystko zależeć będzie oczywiście od tego, jaki procent użytkowników nadal nie zainstaluje nowszej wersji systemu. Nie spodziewałbym się jednak, by miało to trwać znacznie dłużej.

Decyzje obydwu firm są jak najbardziej uzasadnione i nie należy doszukiwać się tu żadnych rewelacji. Uważam, że Google jak i Microsoft postępują właściwie, a postawa Google jest jak najbardziej odpowiednia w tej sytuacji. Oczywiście, że chodzi tu także o to, by nie porzucić użytkowników swojego produktu, których jak najwyraźniej musi być naprawdę sporo, ponieważ w takiej sytuacji mogliby wybrać rozwiązanie konkurencji. Kolejne 14 miesięcy na zmianę systemu to naprawdę ogromna ilość czasu, nie ociągać się ;)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu