Google

Google wyrówna wersje Androida jeszcze w pierwszej połowie roku?

Grzegorz Marczak
18

Narzekałem ostatnio na to, że Google zapomniało o swoich klientach system mobilnego i zrobiło niezły bałagan jeśli chodzi wersje i o to kiedy kto i czy w ogóle doczeka się aktualizacji. W chwili obecnej na rynku jest aż 6 różnych wersji Androida! Poczynając od 1.1 a kończąc na najnowszej czyli 2.1....

Narzekałem ostatnio na to, że Google zapomniało o swoich klientach system mobilnego i zrobiło niezły bałagan jeśli chodzi wersje i o to kiedy kto i czy w ogóle doczeka się aktualizacji. W chwili obecnej na rynku jest aż 6 różnych wersji Androida! Poczynając od 1.1 a kończąc na najnowszej czyli 2.1. Prz czym najwięcej jest telefonów z 1.5 i 1.6 bo stanowią one w sumie blisko 80% całości.

Stan na początek stycznia 2010 - dane z developer.android.com:Pojawiło się jednak (po raz kolejny) światełko w tunelu. Serwis androidandme.com dotarł do informacji, że każdy telefon sprzedawany w US z systemem Android doczeka się aktualizacji do najnowszej wersji czyli 2.1. Możliwe, że na niektórych telefonach zabraknie niektórych funkcji z najnowszego systemu natomiast z pewnością każda ma pracować z Android 2.1.

W informacji na androidandme.com czytam też, że niektóre telefony będą prawdopodobnie aktualizowane przez specjalną aplikację desktopową która ma wesprzeć cały proces i zapewnić backup danych (gdyby ewentualnie coś poszło nie tak). I teraz najważniejsza informacja - cała operacja aktualizacji ma być przeprowadzona w drugim kwartale tego roku!

Wszystko to jednak są niepotwierdzone plotki, warto zauważyć, że nie ma słowa o tym czy aktualizacja będzie dotyczyć tylko telefonów na terenie US czy też obejmie wszystkie telefony również w innych regionach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu