Felietony

Jak to Google o użytkownikach zapomniało

Grzegorz Marczak
Jak to Google o użytkownikach zapomniało
45

Google udostępniło aplikację Google Earth na Androida 2.1 - super! Co z resztą czyli tym którzy kupili telefon z systemem Google rok temu i nadal mają wersję 1.6 Androida? No się zapomniało, poza tym jest przecież nowa grupa docelowa - właściciele Nexusa (użytkownicy Droida też mogą czuć się zagroże...

Google udostępniło aplikację Google Earth na Androida 2.1 - super! Co z resztą czyli tym którzy kupili telefon z systemem Google rok temu i nadal mają wersję 1.6 Androida? No się zapomniało, poza tym jest przecież nowa grupa docelowa - właściciele Nexusa (użytkownicy Droida też mogą czuć się zagrożeni).

Dla mnie Google mimo swoich sukcesów zawsze było firmą "pływającą" w chaosie . Ich strategia była zawsze zagadką, najpierw dobry układ z motorolą i silna promocja Droida po to aby za chwilę wypuścić telefon własnej produkcji.

Kiedy jednak zaczyna się ktoś gubić w swoich decyzjach to cierpią jak zwykle klienci. Mamy nowe aplikacje w sklepie Google tylko na najnowszy system mobilny tej firmy. Ile jest w tej chwili wersji Androida na rynku? Licząc na oko wychodzi około 3 (1.6 - HTC, Droid, Nexus) chodź słyszałem, że niektórzy mają jeszcze wersje 1.5 na swoich telefonach. Czy Google ma zamiar tę sytuację jakoś uporządkować - tego nie wiadomo. Wprawdzie zapowiadali, że nowa wersja będzie na wszystkich telefonach ale widocznie nowa zabawka czyli Nexus tak bardzo ich zaabsorbowała, że odłożyli sprawę na półkę.

Nie można też zapomnieć o zapowiedzi, że Android ukaże się jako system na tablety i netbooki.. zaraz a może to był Chrome? Chyba była mowa i o jednym i o drugim.

Owszem mogę sobie poradzić sam i pobrać nieoficjalną wersję Androida 2.1 na HTC G1 - tylko ja jak i pewnie większość klientów nie ma czasu na takie zabawy ani też chęci dobierania się od tyłu do telefonu. Mogę też założyć, że to win HTC i że to oni wstrzymują aktualizację - ale osobiście nie wierzę w taki scenariusz.

Wiadomo natomiast, że jest Apple z iPhonem i tysiącami świetnych aplikacji. Wygląda to trochę tak jakby Google samo wpychało mnie w ręce Apple. Jeszcze trochę a im się uda:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleAppleiPhoneAndroid