Moje przemyślenia

Google współpracuje z Kia Motors - popularne mapy trafią do nowych modeli samochodów koreańskiej marki

MK
Marcin Kamiński
5

Kia Motors planuje znacznie rozwinąć swój system telematyczny UVO eServices. W związku z tym koreański producent samochodów nawiązał współpracę z firmą Google, czego efektem ma być zaimplementowanie map Google oraz usługi Places w nowych modelach aut. Pierwszym modelem mającym oferować nawigację na...

Kia Motors planuje znacznie rozwinąć swój system telematyczny UVO eServices. W związku z tym koreański producent samochodów nawiązał współpracę z firmą Google, czego efektem ma być zaimplementowanie map Google oraz usługi Places w nowych modelach aut. Pierwszym modelem mającym oferować nawigację na bazie Google Maps będzie Kia Sorento, mająca wejść do sprzedaży w pierwszym kwartale bieżącego roku. Co interesującego dokładnie Kia w porozumieniu z Google zaproponuje kierowcom?

UVO eServices to system stworzony przez markę Kia, który daje kierowcom dostęp do takich funkcji jak bezprzewodowe rozmowy telefoniczne, sterowanie głosem, zaawansowanej nawigacji czy integracji ze smartfonem. Obecnie w opracowaniu jest już druga generacja systemu, która ma oferować klientom marki Kia jeszcze więcej. Jedną z głównych zmian jest wprowadzenie map opracowanych przez Google, na bazie której możliwe będzie również uzyskanie wskazówek dotyczących dojazdu do wyznaczonego celu. Możliwe będzie również wyszukiwanie ciekawych i ważnych miejsc w pobliżu, tak jak odbywa się to w Google Maps z poziomu komputera domowego czy smartfona.

Mapy Google obsługiwane będą w pierwszej kolejności przez odświeżony model Sorento, mający trafić do salonów jeszcze w pierwszym kwartale bieżącego roku. Osoby posiadające telefon iPhone, z pomocą specjalnej aplikacji i technologii Send2Car, będą mogły wyszukać interesujący ich obiekt na ekranie telefonu, a następnie przesłać namiary na cel podróży do systemu samochodu - wówczas poprowadzi on nas podając konkretne wskazówki w którym miejscu skręcić. Podobna aplikacja na system Andoid spodziewana jest w drugim kwartale 2013 roku.

Co jeszcze oferować będzie nowa wersja systemu UVO eServices stworzonego przez Kia? Bieżącą diagnostykę samochodu, wyświetlającą na dotykowym ekranie na desce rozdzielczej aktualne statusy wszystkich systemów w samochodzie oraz asystenta parkowania, podpowiadającego nam gdzie pozostawiliśmy swój samochód. Do tego dochodzi łączność z odpowiednimi służbami bezpieczeństwa w sytuacji awaryjnej czy podpowiedzi dotyczące ekonomicznego stylu jazdy. Jak widać, jest to zatem zestaw opcji bardzo zbliżonych do tego, co oferują rozwiązania innych producentów samochodów. W przypadku systemu Kia największą ciekawostką jest więc integracja z Google Maps - jak to będzie działać w praktyce, przekonamy się już za kilka miesięcy.

Źródło: TheNextWeb

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google