Felietony

Google+ wreszcie pozwala udostępnić kręgi znajomych - świetne!

Grzegorz Marczak
Google+ wreszcie pozwala udostępnić kręgi znajomych - świetne!
10

Google wreszcie to zrobiło, mówię o możliwości podzielenia się naszymi kręgami z innymi. Jakkolwiek kuriozalnie to brzmi jest to tak naprawdę bardzo pomocna opcja. Podam przykład dobrze obrazujący o co chodzi. Załóżmy, że mamy krąg w którym dodajemy pracowników swojej firmy. W momencie kiedy pojawia...

Google wreszcie to zrobiło, mówię o możliwości podzielenia się naszymi kręgami z innymi. Jakkolwiek kuriozalnie to brzmi jest to tak naprawdę bardzo pomocna opcja. Podam przykład dobrze obrazujący o co chodzi. Załóżmy, że mamy krąg w którym dodajemy pracowników swojej firmy. W momencie kiedy pojawia się w Google+ kolejna osoba zamiast skrupulatnie dyktować jej wszystkich z firmy, którzy są na G+ wystarczy że za pomocą dodatkowej opcji w kręgach udostępnimy jej całą grupę. Jedynie co musi zrobić to nadać własną nazwę dla udostępnionego kręgu i zapisać (nazwy kręgów nie są widoczne w momencie udostępniania).

Zmiana ta jest o tyle istotna, że nowi użytkownicy mogą dzięki niej bardzo łatwo znaleźć na Google+ więcej kontaktów, znajomych itp. Inny wymiar tej opcji to zaoszczędzenie czasu użytkownikom, skoro ktoś z znajomych stworzył już dla przykładu krą "dziennikarze IT" to zamiast dublować prace możemy go poprosić o udostępnienie.

Pomysł ten nie jest nowy bo na podobnej zasadzie działają listy na Twitterze. Z jedną ale dość istotną różnicą. Udostępniając komuś nasz krąg na G+ udostępniamy grupę i jej stan na chwilę obecną. Tak więc po udostępnieniu kolejne zmiany w naszym kręgu nie są już dla nikogo widoczne. Nie ma więc też możliwość tworzyć kręgów przez kilka osób - co w niektórych sytuacjach byłoby bardzo przydatne.

Funkcja udostępniania kręgów ponoć jest już dostępna (choć ja jej jeszcze nie widzę). Zobaczcie na poniższymi filmie jak można z niej skorzystać.Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google