Moje przemyślenia

Google Video przenosi się już na dobre na YouTube

GU
Grzegorz Ułan
23

Wzorem poprzedniego roku, Google zamyka część ze swoich licznych usług, które jego zdaniem i raczej w ogólnym odczuciu użytkowników, straciły rację bytu. Osobiście przyznam, że jak do tej pory, nie tęskniłem za żadnym z zamkniętych serwisów Google. Tak jest i teraz, Google żegna się z 5 usługam...


Wzorem poprzedniego roku, Google zamyka część ze swoich licznych usług, które jego zdaniem i raczej w ogólnym odczuciu użytkowników, straciły rację bytu. Osobiście przyznam, że jak do tej pory, nie tęskniłem za żadnym z zamkniętych serwisów Google.

Tak jest i teraz, Google żegna się z 5 usługami. Na początek poszło Google Mini, to rozwiązanie dla firm wspomagające wyszukiwanie plików w przedsiębiorstwach. Okazuje się, że większą popularnością cieszyły się inne podobne narzędzia i oprogramowanie, które pozostają w portfolio Google.

Następna usługa to Google Talk Chatback, zrozumiały krok w świetle przejęcia Meebo, kiedy to też zapowiedziano dalszy rozwój Meebo Bar.

W Google Video już od dłuższego czasu nie ma możliwości dodawania nowych filmów. Teraz wszystkie dostępne filmy zostaną przeniesione do YouTube, a użytkownicy mają czas do 20 sierpnia na samodzielną migrację. Szczegóły znajdziecie na blogu YouTube.

iGoogle to również mało popularna usługa, choć część z Was pewnie korzystała z niego jako strony startowej w swojej przeglądarce. Google uznało jednak, iż jest wiele innych aplikacji na Chrome czy Androida, które w zupełności zastąpią w przyszłości ten produkt. Tutaj czas na pożegnanie jest aż do 1 listopada 2013 roku.

Ostatnią usługą jest Symbian Search App, także zrozumiały krok z uwagi na topniejącą popularność tej mobilnej platformy.

Ciekawe co w przyszłym roku pójdzie pod młotek?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

igoogleGoogle Video