Felietony

Google Video przenosi się już na dobre na YouTube

Grzegorz Ułan
Google Video przenosi się już na dobre na YouTube
23

Wzorem poprzedniego roku, Google zamyka część ze swoich licznych usług, które jego zdaniem i raczej w ogólnym odczuciu użytkowników, straciły rację bytu. Osobiście przyznam, że jak do tej pory, nie tęskniłem za żadnym z zamkniętych serwisów Google. Tak jest i teraz, Google żegna się z 5 usługam...


Wzorem poprzedniego roku, Google zamyka część ze swoich licznych usług, które jego zdaniem i raczej w ogólnym odczuciu użytkowników, straciły rację bytu. Osobiście przyznam, że jak do tej pory, nie tęskniłem za żadnym z zamkniętych serwisów Google.

Tak jest i teraz, Google żegna się z 5 usługami. Na początek poszło Google Mini, to rozwiązanie dla firm wspomagające wyszukiwanie plików w przedsiębiorstwach. Okazuje się, że większą popularnością cieszyły się inne podobne narzędzia i oprogramowanie, które pozostają w portfolio Google.

Następna usługa to Google Talk Chatback, zrozumiały krok w świetle przejęcia Meebo, kiedy to też zapowiedziano dalszy rozwój Meebo Bar.

W Google Video już od dłuższego czasu nie ma możliwości dodawania nowych filmów. Teraz wszystkie dostępne filmy zostaną przeniesione do YouTube, a użytkownicy mają czas do 20 sierpnia na samodzielną migrację. Szczegóły znajdziecie na blogu YouTube.

iGoogle to również mało popularna usługa, choć część z Was pewnie korzystała z niego jako strony startowej w swojej przeglądarce. Google uznało jednak, iż jest wiele innych aplikacji na Chrome czy Androida, które w zupełności zastąpią w przyszłości ten produkt. Tutaj czas na pożegnanie jest aż do 1 listopada 2013 roku.

Ostatnią usługą jest Symbian Search App, także zrozumiały krok z uwagi na topniejącą popularność tej mobilnej platformy.

Ciekawe co w przyszłym roku pójdzie pod młotek?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

igoogleGoogle Video