Google

Google umożliwił właśnie dostęp do domowego peceta z poziomu iPhone'ów i iPadów

Tomasz Popielarczyk
0

Google udostępnił właśnie aplikację Remote Desktop również w wersji dla posiadaczy iPhone'ów i iPadów. Dzięki temu narzędziu możemy kompletnie bezpłatnie i bezproblemowo uzyskać dostęp do domowego komputera. Wystarczy, że będzie na nim zainstalowana przeglądarka Chrome. Remote Desktop dla iOS...

Google udostępnił właśnie aplikację Remote Desktop również w wersji dla posiadaczy iPhone'ów i iPadów. Dzięki temu narzędziu możemy kompletnie bezpłatnie i bezproblemowo uzyskać dostęp do domowego komputera. Wystarczy, że będzie na nim zainstalowana przeglądarka Chrome.

Remote Desktop dla iOS

W kwietniu ubiegłego roku aplikacja Remote Desktop trafiła na Androida. Potrzeba było kilku miesięcy, aby zawitała również na konkurencyjnej platformie. Za pośrednictwem tego sprytnego programiku możemy uzyskać dostęp do naszego komputera - zarówno z Windowsem, Linuksem jak i OS X. Warunkiem jest instalacja przeglądarki Chrome z analogicznym dodatkiem. W ten sposób Google zapewnił swoim użytkownikom właściwie ciągłość pracy, bo możliwe jest teraz nawiązywanie łączności z komputerem z poziomu dowolnego innego urządzenia z Androidem, iOS, a także Chrome OS. A wszystko to bez żadnych dodatkowych opłat, co do tej pory było typowe dla tego typu usług. Aplikację można pobrać z AppStore

Koniec podstawowego wsparcia technicznego dla Windows 7

Zakończyło się podstawowe wsparcie dla systemu Windows 7, a tym samym rozpoczął pięcioletni okres wsparcia dodatkowego.Tym samym Microsoft nie będzie już wprowadzał żadnych zmian i nowości, skupiając się jedynie na eliminowaniu błędów oraz łataniu luk. Równolegle zakończyło się wsparcie dla oprogramowania Exchange Server 2010 Enterprise oraz Standard. Całkowite porzucenie "Siódemki" miałoby nastąpić 14 stycznia 2020 roku.

Mozilla Science Lab Fellowship Program

Mozilla rusza z programem Mozilla Science Lab Fellowship Program. W jego ramach w ciągu dwóch lat fundacja przekaże 1,7 mln dolarów na rozwój nauk biomedycznych. Pieniądze te posłużą rozwijaniu umiejętności obecnych badaczy, a także będą wspierać tych dopiero zaczynających swoją karierę. Organizowane mają być szkolenia oraz warsztaty praktyczne, które poprowadzą wykwalifikowani mentorzy. Grant ma się przysłużyć poprawie jakości nauczania, a także uczynić ścieżkę kariery na tym polu bardziej efektywną. To nie pierwsze takie działanie fundacji na rzecz rozwoju nauki. Zapewne też nie ostatnie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleiOS