Google

Google Translate niebawem przetłumaczy w locie nasze wypowiedzi [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Google Translate niebawem przetłumaczy w locie nasze wypowiedzi [prasówka]
10

Usługa Tłumacza Google znacząco zyska na użyteczności. Twórcy pracują nad wprowadzeniem do aplikacji mobilnej na Androida funkcji przekładania wypowiedzi w czasie rzeczywistym. Miałoby to sprawić, że program stanie się użyteczny również podczas rozmów z obcokrajowcami. Nowość miałaby zadebiutować ju...

Usługa Tłumacza Google znacząco zyska na użyteczności. Twórcy pracują nad wprowadzeniem do aplikacji mobilnej na Androida funkcji przekładania wypowiedzi w czasie rzeczywistym. Miałoby to sprawić, że program stanie się użyteczny również podczas rozmów z obcokrajowcami. Nowość miałaby zadebiutować już niebawem.

Tłumacz Google w locie

Tłumacz Google ma niebawem w locie tłumaczyć treści widziane przez obiektyw kamery a także nagrane przez mikrofon w urządzeniu. Google robi wszystko, aby uczynić swoją aplikację podręcznym narzędziem każdego podróżującego i nie tylko. O nowościach tych donosi New York Times, nazywając je bardziej inteligentnym mechanizmem tłumaczenia. Nie jest to jednak rewolucja, bo już jakiś czas temu podobne, a nawet robiące większe wrażenie, rozwiązanie zaprezentował Microsoft w komunikatorze Skype. Tam dwie osoby mówiące w różnych językach miały bez przeszkód prowadzić konwersację, która była tłumaczona w locie. Google będzie trudno temu dorównać, ale poczekajmy na efekty.

Więcej Windowsa Phone w Samsungu

Jak informuje dziennik Korea Times, Samsung ma rozważać mocniejsze zaangażowanie się w produkcję smartfonów z Windowsem Phone. Dotąd koncern miał na swoim koncie zaledwie kilka słuchawek o niezbyt imponujących parametrach. Trwają jednak rozmowy z Microsoftem, w wyniku których w trzecim kwartale br. mielibyśmy zobaczyć nowe modele. Miałoby to sens, zważywszy na coraz bardziej śmiałe próby uniezależnienia się koreańskiej firmy od Google'a i poszukiwanie alternatyw. Pozostaje pytanie, czy Windows Phone okaże się na tyle satysfakcjonujący, aby na niego stawiać.

Nowe zapisywanie w chmurze w Outlook.com

Microsoft chce odświeżyć system zarządzania załącznikami w usłudze pocztowej Outlook.com. Niebawem użytkownicy otrzymają funkcję bezpośredniego zapisywania plików w chmurze OneDrive. Dotąd dostępne były tutaj jedynie dwie opcje: podgląd oraz pobieranie na dysk komputera. Z trzeciej póki co korzystać mogą jedynie wybrani użytkownicy, jednak z czasem ma to ulec zmianie. Kiedy? Nie wiemy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu