Google

Planowanie podróży stało się wygodniejsze dzięki Google Podróże

Piotr Kurek
Planowanie podróży stało się wygodniejsze dzięki Google Podróże
8

Google uruchamia nową usługę w przeglądarce, która skupia w sobie dotychczas dostępne rozwiązania dla podróżnych. W jednym miejscu poszukamy połączeń lotniczych, noclegów w najlepszych hotelach, czy znajdziemy ciekawe informacje na temat lokalizacji, do których chcemy lub planujemy się udać. Google Trips (Podróże) startuje już dziś.

Google od lat oferuje użytkownikom urządzeń mobilnych rozwiązanie, które przydaje się w czasie podróży — zarówno tych lokalnych, jak i zagranicznych. Aplikacja Google Trips pobiera dane z konta Google, takie jak rezerwacje biletów lotniczych, czy terminy wyjazdów z Kalendarza i przedstawia wszystko w bardzo wygodnej i prostej w obsłudze formie. To tu możemy sprawdzić najważniejsze informacje o punkcie docelowym, czy pobrać wskazówki i przewodniki, by móc wykorzystywać je w trybie offline. Jednak do tego potrzebna jest aplikacja. Użytkownicy Google w wersji przeglądarkowej, czy na komputerach musieli korzystać z różnych funkcji, np. Google Flights, czy wyszukiwarki hoteli. Firma zdecydowała zebrać je wszystkie w jedno, przejrzyste narzędzie w postaci portalu Google Trips (Podróże).

Google Trips (Podróże) debiutuje na komputerach. Z nowej storny skorzystamy także w Polsce

Google Trips (Podróże) to idealne miejsce do organizowania wycieczek. To tu oprócz wyszukiwarki połączeń lotniczych, znajdziemy informacje na temat zaplanowanych lotów, wraz z informacją o bilecie (o ile potwierdzenie przyszło na Gmail), czy zbliżającej się odprawie lub zmianach w samych lotach. To także tu znajdziemy wcześniej wyszukiwane wcześniej lokacje, interesujące punkty, czy hotele, w których można się zatrzymać. Google zbiera dane z wyszukiwarki i kataloguje je w taki sposób, by odwiedzając nową stronę, wszystko było pod ręką. Już wkrótce usługa pozwoli na ręczne dodawanie swoich podróży — w chwili obecnej wszelkie informacje na ich temat pobierane są bezpośrednio z konta Google.

Jak Google Trips (Podróże) wpłyną na rozwój aplikacji dostępnej na urządzenia mobilne? Tego Google nie zdradza. Wiadomo natomiast, że w najbliższych miesiącach część rozwiązań oferowanych na nowej stronie pojawi się w aplikacji Mapy. Co to będzie? Tego też nie wiemy. Więcej szczegółów poznamy za kilka tygodniu, gdy firma będzie zaczynała wdrażanie nowych funkcjonalności w swoim popularnym narzędziu nawigacyjnym.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu