Mapy Google na przestrzeni ostatnich miesięcy doczekały się kilku aktualizacji, które pozytywnie wpłynęły na korzystanie z wielu oferowanych przez tę aplikację funkcji. Dziś pojawiła się kolejna — tym razem kładąca nacisk na poprawę bezpieczeństwa i prywatności danych.
Mapy Google doczekały się usprawnień mechanizmów odpowiedzialnych za prywatność i bezpieczeństwo danych
Google I/O za nami. Przyszedł więc czas na wyczekiwanie zmian i nowości, jakie firma zapowiedziała w obrębie swojego bogatego portfolio aplikacji. W tym roku zadebiutuje nowy system — Android Q, który oferować ma wiele ciekawych nowości, w tym np. systemowy tryb ciemny. Firma nie zapomina jednak o pozostałych swoich produktach, które od lat instalowane są na milionach urządzeń użytkowników z całego świata. Dziś światło dzienne ujrzała aktualizacja Map Google wprowadzająca rozwiązania pozwalające na szybsze i wygodniejsze zarządzanie danymi, które udostępniamy firmie podczas korzystania z tego narzędzia.
Zobacz też: Google I/O 2019: podsumowanie konferencji
Pierwszą zmianą, jaka rzuca się w oczy po uruchomieniu zaktualizowanej aplikacji Mapy Google to odchudzony pasek boczny, z którego usunięto pozostałości Google+ w postaci obrazka wyróżniającego. Z tego panelu zniknęła także ikonka zalogowanego profilu. Ta została przeniesiona w pobliże paska wyszukiwania, a po jej naciśnięciu pokazywane jest dodatkowe okno, w którym mamy możliwość dodania kolejnego konta, użycie aplikacji bez logowania (coś na wzór incognito), czy zarządzanie zalogowanymi kontami na danym urządzeniu. W pasku narzędzi dodano bardzo ważny z punktu widzenie bezpieczeństwa i prywatności przycisk. Twoje dane w Mapach przenosi do ustawień konta Google, gdzie mamy możliwość zarządzania danymi udostępnianymi firmie. To między innymi możliwość wyłączenia historii lokalizacji, aktywności w internecie i aplikacjach, personalizacji reklam.
Mapy Google z usprawnionymi narzędziami do zarządzania danymi nie dla wszystkich jednocześnie
Jak to zwykle bywa, tego typu aktualizacje nie są prowadzone poprzez udostępnienie nowej wersji aplikacji w App Store, czy Google Play. Firma wprowadza je po stronie serwerów, co powoduje, że nie pojawi się u każdego użytkownika jednocześnie. Jeśli nie widzicie zmian w swojej wersji Map Google, pozostaje uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejną falę aktualizacji, która może nastąpić w przeciągu kilku kolejnych godzin, dni lub tygodni.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu