Świat

Google tłumaczy wtrakcie Olimpiady i poza nią

Paweł Grzegorz Iwaniuk
Google tłumaczy wtrakcie Olimpiady i poza nią
1

Na czas trwającej w Pekinie XXIX Olimpiady, Google uruchomiło specjalny serwis dla telefonów komórkowych, w którym osoby będące z dala od komputera, a potrzebujące zdobyć informacje na temat aktualnych wyników mogą sprawdzić jak sportowcy sobie radzą. Strona dostępna jest w 35 językach, a w tym po P...

Na czas trwającej w Pekinie XXIX Olimpiady, Google uruchomiło specjalny serwis dla telefonów komórkowych, w którym osoby będące z dala od komputera, a potrzebujące zdobyć informacje na temat aktualnych wyników mogą sprawdzić jak sportowcy sobie radzą. Strona dostępna jest w 35 językach, a w tym po Polsku. Po wejściu do serwisu zobaczymy listę dyscyplin sportowych, które rozgrywane są w trackie tegorocznych igrzysk. W dziale każdej z nich dostępne są wyniki konkurencji, które już się odbyły oraz wiadomości (w języku z którego korzystamy) pochodzące z tematycznych serwisów internetowych poświęconych danym dyscyplinom.

Serwis dostępny z komórki pod adresem: http://www.google.com/m/summergames

Brawa należą się Google, gdyż serwis jest bardzo przydatny w szczególności dla osób, które znajdują się w Pekinie i potrzebują zdobyć informacje w swoim własnym języku. Według doniesień mediów, przyjezdnym ciężko w trakcie Olimpiady nawiązać kontakt z organizatorami, którzy często nie znają języka angielskiego.

Google ma również radę na problemy językowe. W ubiegłym tygodniu koncern uruchomił nową wersję swojego serwisu internetowego, który pozwala tłumaczyć słowa i zdania w 23 dostępnych językach. Serwis dostosowany został tym razem do lepszej współpracy z iPhone.

Serwis dostępny z iPhone oraz iPod Touch pod adresem: http://translate.google.com/

Według koncernu, serwis ten z powodzeniem zastąpić może słowniki językowe, które dźwigać musielibyśmy w trakcie naszych podróży. Oczywiście liczyć musimy się z kosztem transmisji danych jaki czeka nas w roamingu, ale według twórców 1 MB przesłanych danych wystarczyć ma na jakieś 200-400 zapytań o tłumaczenie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

GoogleiPhoneMobile