Ciekawe strony

Regator - Społecznościowy agregator blogów

3

Co by powstało z połączenia Google Readera, Wykopu i BlogFroga? Zapewne byłby to Regator, czyli serwis będący społecznościowym agregatorem blogów z funkcją czytnika RSS. Sama koncepcja wydaje się całkiem interesująca. Połączenie funkcji trzech wspomnianych wcześniej serwisów mogłoby pozwolić na stwo...

Co by powstało z połączenia Google Readera, Wykopu i BlogFroga? Zapewne byłby to Regator, czyli serwis będący społecznościowym agregatorem blogów z funkcją czytnika RSS. Sama koncepcja wydaje się całkiem interesująca. Połączenie funkcji trzech wspomnianych wcześniej serwisów mogłoby pozwolić na stworzenie całkiem ciekawego serwisu społecznościowego, pozwalającego blogerom dotrzeć do nowych czytelników, a czytelnikom do nowych blogów.

Regator jest właśnie próbą stworzenia takiego serwisu. Do katalogu blogów zawartych w serwisie trafiają tylko te, które zostaną zatwierdzone przez moderatorów po stwierdzeniu zgodności z określonymi przez Regator standardami. Dostajemy więc dostęp do katalogu moderowanego, co prawda według czyjegoś gustu, ale zawsze jest to lepsza sytuacja, niż gdybyśmy mieli przeszukiwać nie poddawany niczyjemu nadzorowi katalog, liczący tysiące lepszych i gorszych blogów.

Kolejną ciekawą cechą Regatora jest możliwość oceniania pojawiających się w serwisie notek. Głosy oddawane przez użytkowników tworzą listy najpopularniejszych tematów i notek. Funkcja ta jest interesująca przede wszystkim dlatego, że pozwala szybko zorientować się w poruszanych przez blogosferę tematach.

Serwis Regator jest niewątpliwie ciekawym, acz wymagającym jeszcze dopracowania pomysłem. Zachęcam do samodzielnego przyjrzenia się Regatorowi i wypowiedzi na jego temat w komentarzach.

Źródło wiadomości oraz ilustracji: Ars Technica

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

wykopblogosferaGoogle Reader