Moje przemyślenia

Google testuje nową stronę logowania do Gmaila. Posiadacze wielu kont będą zachwyceni

MS
Michał Szabłowski
18

Niemal każdy z nas posiada więcej niż jedno konto założone w jednym, tym samym serwisie. Oprócz kilku loginów do portali społecznościowych posiadamy również skrzynki pocztowe na Gmailu i ostatnio Outlooku. Obsługiwanie kilku ich na raz bywa często niewygodne i zmusza nas do korzystania z kilku przeg...

Niemal każdy z nas posiada więcej niż jedno konto założone w jednym, tym samym serwisie. Oprócz kilku loginów do portali społecznościowych posiadamy również skrzynki pocztowe na Gmailu i ostatnio Outlooku. Obsługiwanie kilku ich na raz bywa często niewygodne i zmusza nas do korzystania z kilku przeglądarek jednocześnie. Google postanowił nieco ułatwić nam to zadanie i udostępnił części użytkowników odświeżone strony logowania, dzięki którym przeskakiwanie pomiędzy kontami powinno być już czystą przyjemnością.

Niewidoczna dla mnie (jeszcze!) witryna wyświetliła się redaktorowi The Next Web, który postanowił podzielić się swoim odkryciem z pozostałymi internautami. Na zrzucie ekranowym poniżej możecie zobaczyć, że pola, w które wpisujemy nasz login i hasło ustąpiły miejsca oknu ze skonfigurowanymi już kontami Google - zarówno tymi prywatnymi, jak i służbowymi:

Nie wiem jeszcze, kiedy (i czy w ogóle) Google udostępni nową stronę logowania wszystkim użytkownikom swoich usług, wiem za to, że owe okno z widocznymi kontami każdy z Was może znaleźć pod tym adresem: accounts.google.com/AccountChooser, zaś więcej informacji o nim na stronie wsparcia giganta z Mountain View.

Będziecie korzystać z nowej atrakcji na stronie gmail.com, gdy ta już się pojawi? Myślicie, że podobne udogodnienie powinny wprowadzić: Facebook, Twitter i pozostałe serwisy?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Google