Google

Google zrobił błąd w numerze telefonu dla swoich klientów. Nikt się nie zorientował...

Jakub Szczęsny
Google zrobił błąd w numerze telefonu dla swoich klientów. Nikt się nie zorientował...
0

Po co miałbym dzwonić do Google, skoro mam internet? No, właśnie. Google stworzył specjalny numer telefonu dla swoich amerykańskich klientów, którzy nie są pewni tego, czy powinni mieć inteligentny głośnik w swoim domu. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że... tworząc go, jednocześnie umieścił nieprawidłowy numer w internecie. W efekcie, generalnie nikt na niego nie mógł zadzwonić. Co ciekawe, nikt się nie zorientował.

Nikt nie był świadomy istnienia tego problemu przez dobre kilka miesięcy. Google mogło uznać, że skoro nikt nie dzwoni, to być może konsumenci w ogóle nie potrzebują takiej "gorącej linii" do rozwiązywania ich problemów. Zresztą, powiedzcie mi. Czulibyście potrzebę rozmawiania z Google o tym, czy potrzebujecie takiego głośnika? No, własnie. Tym bardziej, że istnieje mnóstwo ciekawych serwisów w internecie, na których możecie się dowiedzieć więcej o tym, jakim potrzebom użytkowników zaadresowane są takie sprzęty jak inteligentne głośniki.

Zobacz także: Mamy 2019 rok, a Google dalej nie potrafi w komunikatory

Jak podaje m. in. TheNextWeb, Google podało na swoich stronach numer "(855) 224-6378", jednak był on nieprawidłowy. Ten, który służy do połączenia się z pomocą Google to: "(855) 244-6378". Jak podają zagraniczne media, pomyłka "wisiała" na stronie przez kilka miesięcy. Nie zauważono jej najprawdopodobniej dlatego, że nikt nie miał zamiaru tam dzwonić.

Google już poprawił swoją pomyłkę

Na wypadek, gdyby jakiś klient jednak postanowił zadzwonić i zapytać, czy rzeczywiście potrzebuje takiego głośnika. Nie jestem jednak pewien, czy Google odnotuje z tej okazji jakikolwiek wzrost zainteresowania tym numerem telefonu. A może pracownik, który odpowiada za podanie na stronach nieprawidłowego numeru powinien zasiąść w call center, gdzie od teraz będzie doradzał niezdecydowanym klientom w kontekście powodów zakupu inteligentnego głośnika?

Nie jest to oczywiście najpoważniejszy incydent jaki mógł się przydarzyć Google, ale obrazuje on coś, co dla nas jest chyba oczywiste - specjalne "gorące linie", na których możemy usłyszeć od konsultanta powody dla których warto kupić inteligentny głośnik średnio działają. Ba, przyjąłbym, że w ogóle nie działają: obecnie internauci wolą poczytać na ten temat w serwisach technologicznych lub kierują się opiniami znajomych.

Historia zna jednak przypadek, w którym podanie nieprawidłowego numeru wywołało niemałą burzę wśród klientów. Deutsche Telekom podał już jakiś czas temu nieprawidłowy numer telefonu dla klientów chcących złożyć pre-order na telefon iPhone 5. To jednak nie wszystko - wszyscy, którzy próbowali się połączyć z numerem podanym przez operatora odkrywali, że to zasadniczo... "sex-telefon".

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu