Google

Google chce chronić przed złośliwym oprogramowaniem - twórcy aplikacji są na nie

Paweł Winiarski
Google chce chronić przed złośliwym oprogramowaniem - twórcy aplikacji są na nie
12

Sklep Google Play to śmietnik, jakich mało. Wielokrotnie wpisując nazwę jakiejś aplikacji trafiam na programy z podobnym tytułem i miniaturką. Pochwalam natomiast każdą próbę walki ze złośliwym oprogramowaniem - szkoda tylko, że twórcy aplikacji nie są z pomysłów Google zbyt zadowoleni.

O co chodzi? Google postanowiło wydłużyć czas recenzji nowych aplikacji umieszczanych w sklepie i poinformowało o tym pomyśle twórców programów.

Pewnym kontom developerów poświęcimy więcej czasu podczas recenzji ich aplikacji, by lepiej chronić naszych użytkowników. Dostaniecie powiadomienia o długości tego procesu. Rekomendujemy byście tak zaplanowali swoje działania, by brać pod uwagę przynajmniej trzy dni między przesłaniem programu a jego udostępnieniem użytkowników.

Powoli podnoszą się jednak głosy niezadowolenia. Nie wiadomo których producentów będzie ten wydłużony czas dotyczyć, nie da się też podobno zaplanować upublicznienia przesłanego do sklepu programu. Trafiło na przykład na firmę, która publikuje w Sklepie Google Play regularnie od 2010 roku, nie chodzi więc o nowych, niesprawdzonych wcześniej autorów. Google ma przyjrzeć się całemu procesowi i spróbować go usprawnić. Z punktu widzenia finalnego użytkownika gry czy aplikacji raczej różnicy nie będzie - choć przynajmniej teoretycznie powinniśmy czuć się bezpieczniejsi. Jeśli chodzi natomiast o twórców - no cóż, raczej ciężko zaplanować działania promocyjne, skoro nie ma się zielonego pojęcia kiedy dokładnie program czy gra będzie dostępna do pobrania, prawda?

Zobacz też: Najlepsze aplikacje na Androida w 2018 roku

Myślicie, że jest jakiś sposób na usprawnienie i ulepszenie Sklepu Google Play? Czy zawsze będzie to taki śmietnik, któremu dodatkowo wciąż ciężko ufać?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu